پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۳

نام گذاری یک پل به نام یک شهید، آنچنان به مذاق برخی ناخوش آمده که ترجیح داده‌اند فراقانونی عمل کرده و نیمه های…

نام گذاری یک پل به نام یک شهید، آنچنان به مذاق برخی ناخوش آمده که ترجیح داده‌اند فراقانونی عمل کرده و نیمه های شب ابزار جوشکاری و برشکاری برداشته و به سراغش بروند!

به گزارش «تابناک»، کمتر از یک ماه از نام گذاری پل بزرگ روبروی در قدیم بهشت زهرای تهران به نام شهید سرافراز «هادی نژاد»، نارضایتی برخی مسئولان نسبت به این نام گذاری کار را به آنجا کشاند که نیمه شب گذشته با همراهی ماموران کلانتری در محل حاضر شده و اقدام به کندن تابلوهای نام شهید کنند تا تابلوی دیگری که تدارک دیده بودند را جایگزین آن کنند، غافل از آنکه ممکن است کسی متوجه اقدامشان شده و مجال این تغییر و تحول را نیابند.

ساعت سی دقیقه نیمه شب را نشان می‌داد که برادر زاده شهید به صورت اتفاقی از آنجا عبور کرده و با اندکی دقت متوجه می‌شود که انبوه خودروها و افراد گرد آمده، هدفی ندارند جز پایین کشیدن تابلو نام آن پل. جالب اینکه هیچ کدام از افراد حاضر در آن جمع که مسئولان عالی رتبه هم بینشان دیده می‌شند، حکمی برای این اقدام در دست نداشتند!

خانواده شهدای کهریزک نسبت به نامگذاری آن پل به نام شهید هادی نژاد رضایت خود را اعلام نموده‌اند تا مبادا کسی تغییر نام را به بهانه ایشان پیگیری کند!

اما از این نکات عجیب تر، این است که بدانیم کار تعویض تابلوی نام پل را کسانی پیگیری می‌کرده‌اند که اساسا منطقه واقع شدن پل در محدوده استحفاظی‌شان نیست! پل در محدوده باقرشهر واقع شده حال آنکه علاوه بر ماموران کلانتری این شهر، مامورانی از کلانتری سیزده آبان (از مناطق تهران و زیر مجموعه شهر ری) هم در محل حضور داشتند و علاوه بر ایشان، کسانی قصد تغییر تابلو را داشتند که از جمله مدیران کهریزک به شمار می‌آیند نه باقر شهر!

یکی از برادران شهید با ذکر این توضیح که «سال‌های سال است که خانوادگی ساکن کهریزک هستیم» در این باره می‌گوید: چندی پیش مادرم در نماز جمعه یکی از اعضای شورای شهر باقرشهر را می‌بیند و از وی درخواست می‌کند که نام فرزند شهیدش را به نوعی زنده کنند که ماحصل این دیدار، تصویب نام گذاری آن پل به نام برادرمان در شورای شهر باقر شهر می‌شود. این موضوع با اینکه ارتباطی به کهریزک ندارد، اما از آنجایی که به محدوده بینابینی کهریزک و باقر شهر نزدیک است، برای برخی مسئولان کهریزک حساسیت زا می‌شود.

وی می‌افزاید: البته بعد از تصویب نام پل، مصوبه شورای شهر باقر شهر راهی فرمانداری شده و شورای انطباق آن را تایید کرده است تا روند اداری این نام گذاری چند ماه به طول انجامیده و عملا دهم خرداد ماه این اتفاق عملی شود، ولی برخی همه این روند را نادیده گرفته و یه روز با اسپری روی تابلو نوشتند «پل امام حسین» و به چند روز نکشیده همگی در نیمه های شب و یواشکی تلاش کردند تا خواسته خود را به شکل دیگری اجرایی کنند.

اما بشنوید از ادامه ماجرا؛ مسئولانی که روی پل جمع شده و شاهد برشکاری و جوشکاری کارگران بودند (اسامی و سمت ایشان نزد «تابناک» محفوظ است)، هنوز یکی از دو تابلوی نام شهید هادی نژاد را پایین کشیده بودند که برادرزاده شهید از راه رسید و مانع ادامه کارشان شد تا حوالی ساعت دو نیمه شب مادر شهید هم به آنجا رسیده و آن چنان دل شکسته شود که ترجیح دهد برای مقابله با ادامه کار غیرقانونی ایشان، بست بنشیند.


شیون و زاری مادر شهید به این جمله گره می‌خورد که «اگر نام پل را تغییر دهید، تا آخر عمر اینجا زندگی خواهم کرد» و همانجا می‌نشیند تا شاید با دیدنش خجالت بکشند که در نهایت غائله خاتمه می‌یابد و البته حکم تغییر نام و مجوز کندن تابلوها از راه نمی‌رسد!

برادر شهید در این باره می‌گوید: مگر در نام گذاری این پل به نام برادرمان خطایی رخ داده که قصد تغییر نام آن را دارند؟ تازه اگر خطایی هم رخ داده باشد، مگر مسئولان کهریزک اجازه دارند روند قانونی نام گذاری پل را ندید گرفته و سر خود در محدوده باقر شهر تابلو پایین بیاورند و نام گذاری را مخدوش کنند؟ اگر مادرم لطمه روحی ببیند  یا خدای ناکرده آسیبی می‌دید، چه کسی پاسخگو بود؟

وی با طرح این گلایه ها از حضور ده ها مامور انتظامی همراه با این مسئولان، می‌گوید: اگر کارشان قانونی بود، چرا نیمه های شب و به این شکل دست به کار شدند؟ مگر روز را برای اجرای قانون از ایشان گرفته بودند؟ آیا نباید این قانون شکنی ها مورد پیگیری قرار گیرد تا باب نشود؟ آیا این بی حرمتی به شهید و مادر شهید نیست؟ چرا هر روز تن مادر سن و سال گذشته ما را به نوعی می‌لرزانند؟

بدین ترتیب آشکار می‌شود که برخی سعی دارند با دست انداختن به همه روش های قانونی و فراقانونی، کاری کنند که نام آن پل تغییر کرده و نام شهید هادی نژاد بر آن نباشد که البته چرایی آن آشکار نیست اما جدای این ابهام، حکایت هجوم شبانه مسئولان برای تغییر نام یک پل از این رو عجیب تر جلوه می‌کند که نمی‌دانیم آیا براستی تمامی مشکلات منطقه کهریزک حل و فصل شده که بر سر موضوعی اینچنین کوچک، غائله بر پا کرده و دل مادر پیری را می‌لرزانند؟!

گفتنی است «تابناک» آمادگی دارد جهت روشن شدن ابعاد ماجرا و رعایت حقوق دو طرف، توضیحات مسئولان را درباره اتفاق رقم خورده درج نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.