پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز چهارشنبه در همایش خیرین و نیکوکاران کمیته امداد استان، اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز چهارشنبه در همایش خیرین و نیکوکاران کمیته امداد استان، اظهار داشت: خداوند از اعطای روزی به بندگان خود دریغ نورزیده و لطف خدا در هستی سرازیر شده ولی جنگ و برخی پدیده های اجتماعی توازن هستی را بر هم می زند و فقر و بی عدالتی را بوجود می آورد و وظیفه نظام دینی برگرداندن این توازن به جامعه است.

وی با بیان اینکه با انفاق نه تنها چیزی از اموال انسان کم نمی شود بلکه زیاد خواهد شد، اظهار داشت: با توزیع فقر در جامعه فحشا و زشتی ها زیاد می شود و  بسیاری از آسیب های اجتماعی نتیجه فقر است.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: کسانی که به دیگران خیری می رسانند هیچ منتی بر خدا ندارند اما کسانی که می توانند به جامعه خیر برسانند و خدمت کنند و نمی کنند، بی حجت هستند.

وی گفت: وقتی که روح کرامت یک انسان به جوشش در می آید و دیگران را در مال خود شریک می کند، خداوند او را مورد ستایش قرار می دهد و چیزی برای انسان بالاتر از این وجود ندارد که مورد مدح و ستایش خداوند قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان ماه رمضان را ماه رحمت و مغفرت عنوان کرد و گفت: ماه رمضان ماه حیرت انگیزی است که روح کرامت را به انسان تزریق می کند و یکی از رازهای این ماه مبارک راز کرامت است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با دعوت از خیرین و متمکنین در کمک به مردم بی بضاعت و نیازمند بخصوص در ماه مبارک رمضان، بیان داشت: بسیاری ازمردم برای معیشت خود به حمایت افراد غنی نیاز دارند و هر انسان غنی که نیازمندی را در ثروت خود شریک کند، رضایت خداوند را جلب کرده است.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به تلاش برخی از خیرین، نهادها و کانونها در برخی از استانها برای کمک به نیازمندان گفت: لازم است در این استان عشایری با پیشینه طولانی انفاق و میهمان نوازی در این راستا تلاش کرد.

آیت الله ملک حسینی بر تلاش هرچه بیشتر استان برای محرومیت زدایی از مناطق محروم و دور افتاده کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد.

وی بیان کرد: نباید ناله بزنیم و بگوییم همه استان فقیر است بلکه باید با مشارکت قطره ها در کنار هم، دریای لطفی برای فقرزدایی ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.