جمعه، ۲۹ خرداد ۹۴ - ۰۹:۱۸

میهن پست -همه ما در زندگی چه در منزل چه محیط کار دچار استرس می شویم. هر چند استرس در محل کار عادی…

میهن پست -همه ما در زندگی چه در منزل چه محیط کار دچار استرس می شویم. هر چند استرس در محل کار عادی به نظر می آید اما تردیدی نیست که استرس بیش از حد روی سلامت جسمی و روحی فرد تاثیر می گذارد.

از این علاوه بر این که باید مهارت هایی را برای کنترل استرس کسب کرد.بلکه به کمک گجت های جدیدی که در دنیای تکنولوژی برای مقابله با این هیجان منفی تولید شده اند نیز می توان تا حدودی جلوی آن را گرفت.

هدبند ضد استرس

هدبند ضد استرس

محققان کشور امریکایی از تولید و عرضه گجتی جالب خبر داده اند که می تواند در مدیریت و کنترل استرس به کاربرانش کمک کند. استرس تبدیل به یکی از یاران همیشگی انسان های عصر امروزی شده تا جایی که برخی برای غلبه بر این حس به مصرف داروهای آرامش بخش روی می آورند. این موضوع در حالی است که فناوری در سال های اخیر به کمک انسان ها شتافته تا زندگی بهتری را برای آنها رقم بزند.

MUSE_0505_cropped

گجت های بسیاری برای کنترل و مدیریت استرس تولید و روانه بازار فناوری شده اند که از میان آنها می توان به ساعت، دستبند و همینطور هدفون های هوشمندی را نام برد که این امکان را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. اکنون گجت جدید و متفاوتی با همین قابلیت تولید و عرضه شده که می تواند سودمند و مفید باشد.

gaiam_muse_1778

محققان امریکایی موفق به ساخت هدبند متفاوتی شده اند که به کنترل امواج مغزی کاربر پرداخته و واکنش های متفاوتی را در برابر استرس وارد شده به شخص بروز می دهد. این هدبند می تواند نقش متفاوتی در مدیریت و همینطور کنترل استرس ایفا کند. گجت جدید با نام Muse و به معنای «تفکر» است.

۶EasySteps-Photo

از قابلیت های این هدبند می توان به مجهز بودن به هفت حسگر EEG را نام برد که هر گونه فعالیت الکتریکی نامرتب در مغز را شناسایی و اطلاعات را به نرم افزاری که روی اسمارت فون ها نصب می شود، ارسال می کند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]این گجت با نرم افزاری که Calm نامیده می شود و باید روی اسمارت فون یا تبلت ها نصب شود، ارتباط برقرار می کند و به کاربرانش اجازه می دهد تا از وضعیت خود اطلاع پیدا کنند. این نرم افزار از قابلیت نصب بر پلتفورم های اندروید و iOS را برخوردار است.[/box]

مخترعان این گجت معتقدند استفاده طولانی مدت از این گجت می تواند در آرامش و همینطور تمرکز بیشتر کاربران نقش به سزایی را ایفا کند.

منبع : meetmuse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.