جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۹۵ - ۱۰:۰۵
هدفون‌های بیونیکی و بی‌سیم IQbuds

هدفون‌های بیونیکی و بی‌سیم IQbuds با قابلیت‌های منحصر به فرد در حالی برای ورود آن به بازار آن هم در اوایل سال ۲۰۱۷…

هدفون‌های بیونیکی و بی‌سیم IQbuds با قابلیت‌های منحصر به فرد در حالی برای ورود آن به بازار آن هم در اوایل سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است که رسانه‌ها در توصیف آن نوشته اند که محققان موفق به توسعه یک هدفون جدید شدند که نه تنها به تقویت شنوایی کمک کرده و سر و صدا‌های اضافی را از بین می‌برد، بلکه به عنوان یک هدفون بی‌سیم برای برقراری تماس‌های تلفنی و گوش دادن به موسیقی عمل می‌کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان دستگاه‌های پوشیدنی مانند ردیاب‌های تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند به لوازم جانبی محبوبی در بین کاربران تبدیل شده اند به همین دلیل شرکت‌های مختلف به تازگی شروع به توسعه هدفون‌هایی کردند که به صورت الکترونیکی شنوایی کاربران را کنترل می‌کند.

هدفون‌های IQbuds در سان فرانسیسکو از قابلیت بلوتوث برای اتصال بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند بهره می‌برد. به این ترتیب، این هدفون‌ها می توانند مانند گوشیهای بی‌سیم عمل کرده، به طوری که کاربران می‌توانند به موسیقی، پادکست‌ها یا کتاب‌های صوتی گوش دهند. کاربران همچنین می‌توانند تماس‌های تلفنی را پاسخ داده و با یک ضربه ساده به هدفون، موسیقی را پخش کرده یا آن را متوقف کنند.

از دیگر قابلیت های هدفون‌های بیونیکی و بی‌سیم IQbuds این است که به فناوری حذف سر و صدا مجهز است که صداهایی را برای خنثی کردن صداهای پس زمینه در مکان‌های شلوغ تولید می‌کند. میکروفن‌های موجود در هر IQbud صدا‌های ورودی مانند صدای کسانی که در کنار کاربران صحبت می‌کنند را ضبط می‌کند که این کار به تقویت شنوایی در محیط‌های پر سر و صدا کمک می‌کند.

در این میان یک برنامه گوشی هوشمند نیز بر روی هدفون‌های IQbuds تعبیه شده که به کاربران اجازه می‌دهد تا دقیقا همان چیزی که در جهان اطراف آنها وجود دارد را بشنوند. علاوه بر این، این برنامه می‌تواند تنظیمات شخصی را برای محیط‌های خاص ذخیره کند؛ به عنوان مثال، شما ممکن است بخواهید صداهای اطراف خود را در حال دوچرخه سواری حذف کرده و به موسیقی گوش دهید.

البته فراموش نشود که ایده ساخت این هدفون در اواخر سال ۲۰۱۴ به ذهن این محققان رسید. این هدفون می‌تواند به مدت ۴ ساعت و با نیرو گرفتن از باتریهای قابل شارژ لیتیوم به طور مداوم کار کند.

به گفته محققان این پژوهش، پنجاه میلیون نفر در آمریکا دارای درجاتی از ناشنوایی هستند که این فناوری می‌تواند به آنها کمک کند که البته این دستگاه جدید با سیستم‌های عامل اندروید و iOS سازگار بوده و اگر همه شرایط طبق برنامه ریزی پیش برود تا اوائل سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد.

منبع:  indiegogo   &   nuheara

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *