جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۶:۴۱

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی اردبیل گفت: هدف آمریکا در تهاجم به سوریه از میان بردن زیرساخت‌های این کشور است. به…

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی اردبیل گفت: هدف آمریکا در تهاجم به سوریه از میان بردن زیرساخت‌های این کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، حجت‌الاسلام «سیدحسن عاملی» امام جمعه‌ی اردبیل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه آمریکا با استفاده از گروه‌هایی چون داعش به اهداف غیرمشروع خود در منطقه دست می‌یابد، افزود: اگر این کشور امروز سردمدار مبارزه با داعش شده است در واقع یک تاکتیک است و مقام‌های واشنگتن هرگز بدنبال حذف کامل این گروه تروریستی نیستند.

وی هدف آمریکا در تهاجم به سوریه را از میان بردن زیرساخت‌های این کشور دانست و گفت: آمریکا پس از تضعیف و نه نابود کردن داعش قصد ساقط کردن دولت بشار اسد را دارد تا جا پای خود را در این کشور و منطقه محکم کند.

وی با بیان اینکه امریکا با نابود کردن زیرساخت‌هایی که متعلق به مردم سوریه است در واقع قصد تبدیل سوریه به کشوری خنثی و ضعیف را دارد، ادامه داد: با تضعیف و سقوط دولت بشار اسد نیروهای مقاومت اسلامی در منطقه آسیب می‌بینند.

عاملی با یادآوری اینکه حضور آمریکا در منطقه غیرقانونی و بدون اجازه‌ی شورای امنیت است، گفت: این کشور با دور زدن همه‌ی کشورهای عضو سازمان ملل متحد به شعور جهانی توهین کرده و با بهانه قرار دادن خطر داعش و ایجاد ائتلاف بین‌المللی علیه این گروه تروریستی هم‌چنان قصد حضور در منطقه خاورمیانه را دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اساسی اقدام آمریکا علیه داعش ترمیم چهره زیر سئوال رفته خود در منطقه است، افکار عمومی دولتمردان این کشور را به علت حمایت از تروریست‌های سوری به‌ویژه داعش زیر سئوال برده است واشنگتن با اقدام جدید خود در واقع قصد معرفی چهره قهرمانانه از خود را دارد.

عاملی تصریح کرد: اساس ائتلاف تشکیل شده علیه داعش اقدامی نمایشی است، چون اولاً برای از میان بردن 20 هزار داعشی نیازی به این همه لشکرکشی و جمع کردن کشورهای مختلف نیست و ثانیاً خود ایجاد آوردگان و کمک‌کنندگان به داعش در این ائتلاف حضور دارند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: کشورما به برکت خون شهدا آنقدر اقتدار و عظمت یافته است که واشنگتن در همین حمله خود به مواضع داعش در سوریه مجبور می‌شود که اسناد محرمانه خود درباره‌ی مواضع مورد حمله را به اطلاع ایران برساند.

امام جمعه‌ی اردبیل در بخش دیگری از سخنانش از نمایندگان و مسئولان استان اردبیل خواست تا در زمینه‌ی سروسامان دادن به محورهای مواصلاتی شمال استان اقدام اساسی انجام دهند.

عاملی یادآور شد: این محور ارتباطی، به یک قتل‌گاه تبدیل شده است و هر روز خبری از بروز تصادف در آن و جان باختن هم‌وطنان مخابره می‌شود.

وی با اشاره به بارش باران در منطقه خاطرنشان کرد: این بارش در حالی که خشکسالی استان را در برگرفته جای شکر دارد و شکر این نعمت خداوندی عمل به واجبات و دوری از محرمات است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *