چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حسین زاده عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران استان گفت: یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش تربیت…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حسین زاده عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران استان گفت: یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش تربیت نیروی توانمند از نظر اعتقادی ، فکری و بدنی در جهت پیشرو اهداف مقدس نظام است تا بتوانیم با تکیه بر الطاف خداوند کشوری آباد، آزاد و مستقل داشته باشیم و در مسیر سعادت انسانی گام برداریم.

وی افزود: آرزوی هر انسان سعادت مندی خود و فرزندانش است و این امکان پذیر نیست مگر بر تکیه بر قرآن کریم و سیره پیامبران که ان شاء الله در آموزش و پرورش گنبد سعی خواهیم کرد از تمام تفکرات و قومیت ها در جهت پیشبرد اهداف اموزش پرورش استفاده کنیم و آموزش و پرورشی مردمی داشته باشیم.

در ادامه نبی الله آخوندی، رییس سابق اداره آموزش و پرورش شهرستان که به تازگ تودیع شده است، گفت: اگر موفقیتی بوده بنده فقط بعنوان هماهنگ کننده عمل کردم، رویکرد ها در آموزش و پرورش گنبد در سالهای اخیر وحدت و انسجام بخشیدن بوده است که ان شاء الله این وحدت و انسجام توسط آقای حسین زاده ادامه یابد.

وی بیان کرد: باید به معلم احترام گذاشت زیرا که پیشرفت جامعه توسط معلمان صورت می گیرد.

وی اظهار کرد:قرار بود 4 مدرسه را کلنگ زنی کنیم که شرایط لازم آماده است و آقای حسین زاده ان شاءالله این کار را انجام خواهند داد،  در 4 مدرسه دیگر نیز مقدمات کار فراهم شده و می توان کلنگ زنی آن را هفته آینده انجام داد.

آخوندی با بیان این که بیش از یک میلیارد در امر مدرسه سازی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: جابه جایی در نظام جمهوری اسلامی حسن و مایه پیشرفت است چون باعث ایجاد فکر جدید ، ایده جدید و نیروی کار جدید خواهد شد.

سلیمان عباسی، نماینده مردم گنبد نیز گفت: به جای تودیع می توان تکریم از یک نیروی پر تلاش به کار برد و باید تمام مسئولین به عنوان سرباز و خدمت گذار وظایفس که به انها تکلیف شده برای رضای خدا و نظام انجام دهند.

وی افزود: اولویت ما به مسائل نظام و مسایل دینی و شرعی و رسالت به تربیت نسل آینده است، شاخصه هایی به عنوان یک معیار در آموزش و پرورش وجود دارد که با تعامل بسیا خوب فرماندار و دیگر مسئولین می تواند در پیشرفت و توسعه آموزش و پرورش نقش داشته باشد.

حجت الاسلام محمد حسن سبحانی امام جمعه گنبدکاووس نیز گفت: اولویت ما حمایت و تقویت آموزش و پرورش است، اساس در کشور، معلمان ، دانش آموزان و نظام آموزش و پرورش می باشد زیرا در آنجا انسان ها تربیت می شوند و آینده کشوردر دستان آنها است.

وی بیان کرد: به لحاظ جایگاه مهم تعلیم و تربیت خوب است جابه جایی مدیران آموزش پرورش زیاد صورت نگیرد.

محمدرضا وطنی مدیر کل آموزش و پرورش نیز گفت: آموزش و پرورش 2 کارکرد درونی و بیرونی دارد، کارکرد درونی که همان تعلیم و تربیت می باشد و کارکرد بیرونی که اصلاح فرهنگ و جامعه است. اگر رفتارهایی در ابعاد سیاسی اجتماعی بروز کند که موافق شرع نباشد آموزش و پرورش مامور است نسبت به اصلاح امور جامعه خود اقدام نماید.

وی افزود : بازی های سیاسی در آموزش و پرورش جایگاهی ندارد و ما باید به امر آموزش و پرورش بپردازیم فرزندان ما باید خوب تربیت شوند .

وطنی تصریح کرد: همه ما دارای اندیشه های سیاسی هستیم و مورد احترام، ولی باید بدون حزب و گروه و برای رضای خدا و نظام خدمت کنیم، جناح راست و چپ می تواند این کار را به عنوان الگو انجام دهد تا نشان دهیم این کار عملی است.

وی اظهار کرد: شورای دانش آموزی ، شورای معلمان و انجمن اولیا و مربیان ارکان مدرسه هستند که باید تقویت شوند که تقویت انان باعث تقویت ما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *