شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حاجتی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای گیلان که با حضور فرماندار…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حاجتی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای گیلان که با حضور فرماندار رشت و مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و سایر مسئولان شهرستانی در دبستان حضرت معصومه رشت برگزار شد، افزود: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دانش آموزان بر اساس علایق دانش آموزان، امکانات و شرایط اقلیمی استان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون گیلان 370 هزار دانش آموز دارد که 30 درصد از آنها در المپیاد درون مدرسه ای با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه سال گذشته 20 درصد از دانش آموزان مدارس استان در این المپیاد شرکت کرده بودند، ادامه داد: این درحالیست که امسال 100 هزار دانش آموز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

وی افزود: المپیاد دورن مدرسه ای گیلان همزمان با سرار کشور در راستای عملی کردن منویات رهبر معظم انقلاب و محقق شدن برنامه های سند تحول بنیادین برگزار می شود.

حاجتی بر مشارکت همه اولیای دانش آموزان در برنامه ها و تصمیم گیری های مدارس تاکید کرد و گفت: کشف استعدادهای ورزشی دانش آموزان از مهمترین اهدافی دولت تدبیر و امید است که باید به این مهم توجهی ویژه شود.

همچنین مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو رشت در این مراسم بیان داشت: طی سال گذشته 29 دانش آموز این ناحیه در مسابقات کشوری دانش آموزی حضور یافته اند.

غلامحسین ایزدیار ادامه داد: علاوه براین در سال گذشته 13 دانش آموز ناحیه دو آموزش و پرورش رشت در مسابقه های آسیایی و جهانی افتخارآفرینی کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، این مراسم با رژه تیم‌های شرکت کننده و قرائت سوگندنامه از سوی شرکت کنندگان و داوران و روشن کردن مشعل المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای پایان یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *