شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۹

ˈعلی اکبر جلالیˈ روز شنبه در همایش کارورزان استان گلستان در گرگان اظهار کرد: بسیاری از مشکلات با روش های خلاقانه و ایجاد…

ˈعلی اکبر جلالیˈ روز شنبه در همایش کارورزان استان گلستان در گرگان اظهار کرد: بسیاری از مشکلات با روش های خلاقانه و ایجاد ارزش افزوده قابل حل است.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در طرح اشتغال دانش بنیان برای استان حائز اهمیت است این است که این کار تداوم داشته باشد و بتواند در جامعه تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: این طرح کارورزی در راستای سند اشتغال فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور برنامه ریزی شده و مورد تائید ریاست جمهوری است و مشارکت جمعی که رهبر معظم انقلاب بر آن در سند راهبردی تأکید داشته اند در این طرح مورد اهمیت قرار گرفته است.

جلالی سرمایه علمی و انسانی کشور را بسیار بااهمیت خواند و گفت: در این طرح سرمایه علمی و انسانی و هم چنین توسعه کارآفرینی و همکاری جمعی دنبال می شود و تا زمانی که نتوانیم به سوی مشاغل دانش بنیان برویم نمی توانیم موفق شویم.

وی با بیان این که تمام بندهای سند چشم انداز مد نظر قرار گرفته است، تصریح کرد: تلاش داریم تا با استفاده از فناوری اطلاعات و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا فرهنگ جدیدی را در حوزه اشتغال به وجود آوریم و با استفاده از تکنیک های جدید کشور را به سمت پیشرفت هدایت کنیم.

مشاور استاندار گلستان با بیان این که دنیا به سمت الکترونیکی شدن به پیش می رود، گفت: در دنیا ارتباطات مجازی جایگزین فضاهای سنتی می شود و باید در کشور تلاش کنیم تا بتوانیم فضای مجازی را توسعه دهیم.

جلالی در باره ثبت نام کارورزان اظهار کرد: ثبت نام برای طرح مشاغل دانش بنیان از بهمن 92 در استان شروع شد و در نظر داشتیم در ابتدا زمانی که دو هزار نفر ثبت نام کردند افراد را مورد بررسی قرار دهیم و بعد از بررسی دوباره سایت را باز کنیم ولی این طرح تا 28 اردیبهشت که پنج هزار نفر ثبت نام کردند ادامه داشت.

وی با عنوان این که این طرح برای دولت بابت هر کارورز، هزینه دارد، ادامه داد: هر فردی که به عنوان کارورز در این طرح مشغول فعالیت می شود دولت باید ماهانه 200 هزار تومان بابت بیمه و 200 هزار تومان نیز بابت حقوق و دیگر مسائل پرداخت کند و در کل دولت برای هر فرد باید ماهی 400 هزار تومان بپردازد.

این مسئول یادآور شد: شورای اشتغال کل کشور در حوزه فناوری و اطلاعات این طرح پنج هزار نفر را مصوب کرده است و بزودی ما وارد بخش آموزش کارورزان خواهیم شد و کارورزان باید بدانند که کار ما مهارتی است و تئوری نیست.

پدر علم آی تی ایران با اشاره به طرح استان مجازی گفت: این طرح با هدف برنامه ریزی برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار و ایجاد شهرهای الکترونیک پیش بینی شده و اکنون نیز 25 شهر استان در این طرح به سمت الکترونیکی شدن پیش می روند و در همه این شهرها دیتا سنتر نصب خواهد شد.

وی افزود: بزودی در استان شبکه فیبر نوری خواهیم داشت که مدیران و مردم بتوانند با یکدیگر از این طریق ارتباط تصویری داشته باشند و هم چنین جلسات نیز بتواند به صورت ویدیویی برگزار شود.

وی ادامه داد: در این طرح به دنبال آن هستیم تا خدمات اداری به صورت یکپارچه انجام شود و خوشبختانه در هر کدام از موارد طرح 20 تا 30 درصد پیشرفت داشته ایم.

جلالی خاطرنشان کرد: در طرح شهر الکترونیک در گلستان می توانیم بیش از یک هزار نفر را مشغول به کار کنیم.

602

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.