هدیه ویژه مارک زاکربرگ

هدیه ویژه مارک زاکربرگ به پاپ فرانسیس !

هدیه ویژه مارک زاکربرگ به پاپ فرانسیس ماکت یک پهپاد از نوعی که قرار است اینترنت مجانی را در اختیار کشور های در حال توسعه قرار دهد بود . مارک زاکربرگ به همراه همسرش بعد از زلزله ایتالیا به دیدار پاپ رفتند . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

مارک زاکربرگ موسس و مدیرعامل شبکه اجتماعی فیس بوک روز گذشته به دیدار پاپ فرانسیس در واتیکان رفت . پاپ رهبر کل کاتولیک های جهان بوده و در رم ایتالیا زندگی می کند. در این ملاقات خانوم پریسیلا چان همسر مارک هم حضور داشت آنها برای همدردی با مردم ایتالیا به آنجا سفر کرده اند .

همین چند روز پیش بوده زلزله ای ۶٫۲ ریشتری جنوب ایتالیا را لرزاند و در این زلزله بیش از ۲۵۰ انسان کشته شد.  پاپ فرانسیس بعد از این حادثه  ابراز تاسف کرد و در میدان سن پیترو به دعا برای قربانیان پرداخت.

اتفاق جالبی که در این ملاقات افتاد هدیه ویژه مدیر فیس بوک به پاپ فرانسیس  بود . مارک زاکربرگ ماکتی از پهپادی که هنوز در حال طراحی آن است را به پاپ تقدیم کرد . این پهپاد قرار است بصورت کاملا رایگان اینترنت در کشور های در حال توسعه ارئه کند .

نام این پهپاد آکویلا  بوده و فیس بوک در سال ۲۰۱۵ خبر ساخت آن را اعلام کرد اما  آنها هنوز موفق به ساخت نمونه واقعی آکویلا  نشده اند . البته پرواز های آزمایشی انجام شده اما تا گرفتن نتیجه نهایی برای این طرح خارق العاده  بازهم زمان لازم است .

زاکربرگ  به جز ماکت پهپاد کتابی در مورد روش های  استفاده رو به گسترش مردم از اینترنت در سراسر جهان  را نیز به پاپ فرانسیس هدیه کرد . او در ادامه ملاقات هایش فردا به دیدار ماتیو رنزی نسخت وزیر این کشور خواهد رفت  .

با هم در میهن پست تصاویری از ملاقات و هدیه ویژه مارک زاکربرگ به پاپ فرانسیس  را تماشا می کنیم.

 

منبع : dailymail

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*