چهارشنبه، ۱۰ شهریور ۹۵ - ۰۴:۲۹
هدیه ویژه مارک زاکربرگ

هدیه ویژه مارک زاکربرگ به پاپ فرانسیس ماکت یک پهپاد از نوعی که قرار است اینترنت مجانی را در اختیار کشور های در…

هدیه ویژه مارک زاکربرگ به پاپ فرانسیس ماکت یک پهپاد از نوعی که قرار است اینترنت مجانی را در اختیار کشور های در حال توسعه قرار دهد بود . مارک زاکربرگ به همراه همسرش بعد از زلزله ایتالیا به دیدار پاپ رفتند . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

مارک زاکربرگ موسس و مدیرعامل شبکه اجتماعی فیس بوک روز گذشته به دیدار پاپ فرانسیس در واتیکان رفت . پاپ رهبر کل کاتولیک های جهان بوده و در رم ایتالیا زندگی می کند. در این ملاقات خانوم پریسیلا چان همسر مارک هم حضور داشت آنها برای همدردی با مردم ایتالیا به آنجا سفر کرده اند .

همین چند روز پیش بوده زلزله ای ۶٫۲ ریشتری جنوب ایتالیا را لرزاند و در این زلزله بیش از ۲۵۰ انسان کشته شد.  پاپ فرانسیس بعد از این حادثه  ابراز تاسف کرد و در میدان سن پیترو به دعا برای قربانیان پرداخت.

اتفاق جالبی که در این ملاقات افتاد هدیه ویژه مدیر فیس بوک به پاپ فرانسیس  بود . مارک زاکربرگ ماکتی از پهپادی که هنوز در حال طراحی آن است را به پاپ تقدیم کرد . این پهپاد قرار است بصورت کاملا رایگان اینترنت در کشور های در حال توسعه ارئه کند .

نام این پهپاد آکویلا  بوده و فیس بوک در سال ۲۰۱۵ خبر ساخت آن را اعلام کرد اما  آنها هنوز موفق به ساخت نمونه واقعی آکویلا  نشده اند . البته پرواز های آزمایشی انجام شده اما تا گرفتن نتیجه نهایی برای این طرح خارق العاده  بازهم زمان لازم است .

زاکربرگ  به جز ماکت پهپاد کتابی در مورد روش های  استفاده رو به گسترش مردم از اینترنت در سراسر جهان  را نیز به پاپ فرانسیس هدیه کرد . او در ادامه ملاقات هایش فردا به دیدار ماتیو رنزی نسخت وزیر این کشور خواهد رفت  .

با هم در میهن پست تصاویری از ملاقات و هدیه ویژه مارک زاکربرگ به پاپ فرانسیس  را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]dailymail[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *