سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۶

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره تبعات ملحق شدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان تجارت جهانی گفت: برای این کار…

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره تبعات ملحق شدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان تجارت جهانی گفت: برای این کار لازم است توجیه اقتصادی این اقدام مورد بررسی قرار گیرد.

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو باخانه ملت لزوم بررسی تأثیرات اقتصادی ملحق شدن وزارت ارشاد به سازمان تجارت جهانی را یاد آور شد و توضیح داد: اگر قرار است وزارتخانه مذکور به سازمان تجارت جهانی ملحق شود باید تأثیرات این کار را بر اقتصاد هنر مورد بررسی قرار دهیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر در قانون و برنامه پنجم توسعه آمده که برای هر اقدامی در کشور باید پیوست فرهنگی این اقدام مورد بررسی قرار گیرد و این موضوع درباره وزارت ارشاد که خود از بانیان فرهنگ کشور است لزوم بیشتری پیدا می‌کند.

وی افزود: با انجام تمام این بررسی‌ها اگر نتایجی مثبتی از پیوستن وزارت ارشاد به سازمان تجارت جهانی حاصل می‌شود باید چنین اقدامی صورت گیرد چرا که ما هراسی از جهانی شدن نداریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  تأکید کرد: اما باید دقت کرد که تحت عنوان جهانی شدن وارد یک بازی از پیش طراحی شده نشویم چرا که امروزه بسیاری از کشورهای به اصطلاح قدرتمند جهان سازمان‌های به اصطلاح جهانی را برای اعمال سلایق خود به راه می‌اندازند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با تمام این تفاسیر باید قبل از اینکه به سازمانی با عنوان تجارت جهانی ملحق شویم تمام پیش شرطهای لازم را مورد بررسی قرار دهیم و اگر با فرهنگ و دین ما سازگاری داشت آنها را قبول کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.