چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۵:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جوان بعد از ظهر چهارشنبه در دهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان ‌غربی با بیان اینکه در…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جوان بعد از ظهر چهارشنبه در دهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان ‌غربی با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال ۱۵ هزار و ۸۵۷ فقره ازدواج در آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده است اظهارداشت: این میزان نسبت به مشابه سال گذشته دو درصد کاهش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در این رابطه ازدواج روستایی بیشتر از ازدواج شهری بوده است اظهارداشت: میانگین اختلاف سنی زوجین در کشور بیش از ۵ سال است و بیش از ۱۱ درصد زوجین با یکدیگر همسن هستند.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت طلاق در استان گفت: در شش ماهه امسال دو هزار و ۷۹۵ فقره طلاق در استان به ثبت رسید که متاسفانه نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد و در این رابطه از هر ۶ ازدواج در استان، یکی به طلاق و جدایی می‌انجامد.

وی با اشاره به بیشترین نرخ ازدواج در کشور گفت: در سال گذشته استان اردبیل بیشترین میزان ازدواج و استان تهران کمترین میزان ازدواج ثبت شده را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌غربی افزود: از سوی دیگر میانگین اختلاف سنی زوجین بیش از ۵ سال بوده و در همین رابطه بیش از ۱۱ درصد زوجین نیز با یکدیگر همسن بودند.

استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه گفت: عدم اعتماد به استان‌ها و بها ندادن به خرد و اندیشه استانی، چیزی است که در دولت دیده می‌شود و در همین رابطه متاسفانه قوانین به شکل اجباری در کشور اجرا شده و در نتیجه پاسخگوی نیازها نیست.

قربانعلی سعادت ادامه داد: متاسفانه نظام برنامه ‌ریزی کشور بهم ریخته شده است چون از سال ۷۰ منشوری برای جوانان تدوین شد اما باید بدانیم این منشور تبدیل به برنامه شده یا نشده است و در این رابطه به جای برنامه‌ریزی درست، ۲ دستگاه سازمان ملی جوانان و نیز ورزش و جوانان با یکدیگر ادغام شدند.

ویبا اشاره به وضعیت واحدهای تولیدی استان اظهارداشت: در این رابطه از مجموع ۲ هزار و ۸۸۹ واحد تولیدی استان، یک هزار و ۲۴۵ واحد تولیدی استان راکد بوده که سبب بیکاری ۱۱۸ هزار نفر و ایجاد مشکلات بسیاری برای جوانان شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: متاسفانه با وجود ابلاغ سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف مثل جمعیت، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و عزم ملی، برنامه‌ ریزی چندانی برای جوانان نشده و در این رابطه برنامه‌ریزی برای جوانان بر عهده یک دستگاه خاصی نیست و همه دستگاه ها در آن نقش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *