یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش ایرنا، علی اوسط هاشمی عصر شنبه در نشست بررسی مصوبات سفر رییس جمهوری به سیستان و بلوچستان افزود: اعتبارات تمامی مصوبات…

به گزارش ایرنا، علی اوسط هاشمی عصر شنبه در نشست بررسی مصوبات سفر رییس جمهوری به سیستان و بلوچستان افزود: اعتبارات تمامی مصوبات سفر رییس جمهوری با ردیف و منابع آن تا یک ماه آینده مشخص و به استان اعلام می شود.

وی تصریح کرد: نگاه رییس جمهوری و وزرا دولت به استان بسیار قوی است و باید از این فرصت برای توسعه و پیشرفت منطقه استفاده کنیم و از آنجایی که حدود 85 درصد بودجه ها متمرکز ملی است بایستی مدیران دستگاههای مختلف اجرایی برای جذب اعتبارات طرحهای مربوطه به جد تلاش کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پروژه های بزرگی نظیر پتروشیمی، راه آهن و گازرسانی در دستور کار قرار دارد که هر یک از آنها برد استانی و ملی و حتی فراملی دارد و تنها به یک شهرستان مرتبط نمی شود و تاثیر و برکات آن برای تمامی شهرستانهای استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی ایرانشهر گام نخست در مرحله آغازین خود را با مکان نمایی برداشته است، گفت: در سفر مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی و اعضای کمیته زیربنایی استان سه نقطه برای ایجاد کارخانه پتروشیمی در ایرانشهر جا نمایی شد که در حال تهیه نقشه و طرح برای ارائه به وزیر نفت است.

وی ادامه داد: طرح گاز رسانی صرفا برای گرمایی و پخت پز اجرا نمی شود بلکه خط گاز استان را خط توسعه می دانیم و بیشترین استفاده از آن در جهت صنعت و توسعه و پیشرفت منطقه خواهد بود.

دکتر صابری معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این نشست گزارشی از طرحهای مصوب سفر رییس جمهوری و پیشرفت های خوب آنها را ارائه کرد.

ابوالقاسم اسدی معاون اداره کل بنادر و دریانوردی استان نیز گفت: از هزار و 200 متر طول اسکله شهید بهشتی 900 متر آن در حال اجراست که با اتمام آن تا پایان امسال ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار از دو و نیم میلیون تن به شش میلیون تن خواهد رسید. ک/2

653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *