شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۷

به گزارش ایرنا، محمدباقرنوبخت عصر جمعه در حاشیه بازدید از خطوط 1 و 2 قطارشهری مشهد در جمع خبرنگاران گفت:دولت در بودجه 93…

به گزارش ایرنا، محمدباقرنوبخت عصر جمعه در حاشیه بازدید از خطوط 1 و 2 قطارشهری مشهد در جمع خبرنگاران گفت:دولت در بودجه 93 اعتبار بیشتری به این پروژه تخصیص داده است و تا پایان سال این اعتبار به پروژه قطارشهری مشهد تزریق می شود.

وی با بیان اینکه توسعه مترو در دستور کار دولت است، افزود: شهر مشهد با توجه به وجود بارگاه منور رضوی همه ساله پذیرای زائرین داخلی و خارجی قابل توجهی است و از این رو توسعه قطار شهری در این شهر ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی اراده لازم برای تسریع در روند اجرای پروژه قطار شهری شکل گرفته است، تصریح کرد: با همکاری مشترک بین دولت و شهرداری این پروژه با سرعت انجام خواهد شد.

وی اظهارداشت : خطوط ریلی درون شهری همچنین حمل و نقل آسان ، ارزان، پاک و مقرون به صرفه از نظر سوخت را به همراه دارد.

سخنگوی دولت در خصوص تخصیص ناقص سال گذشته بودجه دولتی به پروژه قطارشهری مشهد نیز گفت: پرداختهای دولت متناسب با دریافتهای خزانه است.

نوبخت افزود: بودجه منابع دولتی سال گذشته در قانون بالغ بر 210 هزار میلیارد تومان و برای طرحهای عمرانی 57 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود که این پیش بینی برابر قانون محقق نشد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته فقط 147 میلیارد و 500 میلیون تومان از منابع دولتی و 210 هزار میلیارد ریال برای طرحهای عمرانی از خزانه دریافت شد ، اظهارداشت: پرداختها نیز متناسب با این تخصیص ها کاهش یافت.

نوبخت افزود: علیرغم این کاهش ها اعتباری که به پروژه متروی مشهد در سال گذشته پرداخت شد نسبت به سایر تخصیص های اعتبارات دولتی متفاوت بود.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز در جریان این بازدید اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار دولتی 80 درصد عملیات اجرایی خط 2 قطارشهری مشهد تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

ابوالفضل میرزایی با بیان اینکه خط 2 قطار شهری مشهد به طول 14 کیلومتر و 13 ایستگاه حدفاصل خیابان طبرسی تا انتهای بلوار فضل بن شاذان و بلوار شهید فکوری را در بر می گیرد، افزود: در حال حاضرحفاری بالغ بر هفت هزار و 500 متر از این مسیر به پایان رسیده است.

استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی از مسوولین شهری ، معاون رییس جمهوری را در این بازدید همراهی می کردند. /3

7505/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *