دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۲

محمد علی اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هزار و 858 هکتار بافت فرسوده در 11 شهر استان شناسایی…

محمد علی اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هزار و 858 هکتار بافت فرسوده در 11 شهر استان شناسایی شده است، افزود: از 11 شهری که بافت فرسوده در آنها شناسایی شده 9 شهر دارای مشاور است و برای 2 شهر باقی مانده طبق برنامه اجرایی تا پایان سال مشاور انتخاب خواهد شد.

وی اظهار داشت : مطالعه، ساماندهی یک طرح تفصیلی ویژه برای محدوده بافت فرسوده که شامل ضوابط و مقررات مخصوص تشویقی و یکسری پروژه های محرک توسعه برای بازآفرینی بافت های فرسوده است.

اسدی با بیان اینکه مردم استان از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده استقبال خوبی کرده اند، ادامه داد: این موضوع به عنوان یک فرصت مناسب برای بازسازی مناطق بافت فرسوده مورد توجه مدیریت شهر نیز قرار گرفته است و باید با توجه به این موضوع از تشویقات پیش بینی شده مردم را برخوردار کرد.

وی با تاکید براینکه تا پایان سال گذشته سقف تسهیلات 30 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی بود، عنوان کرد: باز پرداخت دوره مشارکت 21درصد و فروش اقساطی 15 درصد بود که اکنون طبق بخشنامه ابلاغ شده، باز پرداخت دوره فروش اقساطی به 22 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان همدان با بیان اینکه حدود 500 میلیون تومان اعتبار برای طراحی و حدود 2 میلیارد تومان برای آماده سازی واحد ها، پیش بینی که بخشی از آن جذب شده است، ادامه داد: در بحث حدود 135 میلیارد تومان اعتبار از طریق بانک های عامل پیش بینی شده که تاکنون 27 میلیارد تومان آن جذب شده است .

اسدی ادامه داد: به دلیل قطع تسهیلات از سوی بانک مرکزی موفق شدیم فقط برای 900 واحد مسکونی تسهیلات جذب کنیم که همین میزان اعتبار چرخش اقتصادی را در بافت های فرسوده شهری به خصوص در بخش اشتغال به حرکت درآورده است.

وی منطقه جولان همدان را یکی از کارهای شاخص در نوسازی بافت های فرسوده عنوان کرد و با بیان اینکه این منطقه به طور مرتب مورد بازدید سایر استان ها قرار می گیرد، افزود: بازسازی بافت فرسوده منطقه جولان با حضور دولت ، بخش خصوصی و همچنین مشارکت مردم انجام شده است که در حال حاضر ساخت و سازها به پایان رسیده و یک بخشی از بازسازی مرکز محله باقی مانده که امیدواریم با کمک شهرداری به انجام برسد.

اسدی یادآور شد: همدان با 698 هکتار بیشترین و جورقان با 44 هکتار کمترین بافت فرسوده شهری را به خود اختصاص داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *