پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم پورحکیمی چهارشنبه‌شب در نشست با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشت: تلاش‌های بسیار…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم پورحکیمی چهارشنبه‌شب در نشست با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب در منطقه ویژه پارس از سوی سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: پارس جنوبی به عنوان قطب صنعت و اقتصاد و انرژی کشور شناخته می‌شود و افراد بسیار زیادی در این منطقه عظیم مشغول به کار هستند که بخش قابل توجهی از افراد بیمه شده تامین اجتماعی استان بوشهر، از افراد شاغل در این منطقه هستند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر به برخی از هزینه‌کردهای درمانی سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر طی سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: بیش از یک هزار و 40 میلیارد ریال برای بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته هزینه شد که دارای افزایش 40 درصدی بوده است.

2.3 میلیون مورد مراجعه در سال گذشته داشتیم

وی افزایش 14 درصدی تعداد مراجعین به مراکز سرپایی و 15 درصدی مراجعه در مراکز بستری تامین اجتماعی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال 92 بیش از دو میلیون و380 هزار مورد مراجعه داشتیم که 15 درصد افزایش یافته است.

پورحکیمی با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی استان بوشهر در سال 93 و 94 خاطرنشان ساخت: در سال 93 توسعه بخش‌های بستری در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و افزایش تخت‌ها و راه‌اندازی اورژانس در بیمارستان مهر برازجان را در برنامه‌های خود داریم.

بیشترین ضریب اشغال تخت‌ها را در بین سایر استان‌ها داریم

وی ضریب اشغال تخت‌های بستری را به عنوان یکی از شاخص‌های بسیار مهم در مراکز درمانی دانست و تصریح کرد: در سال 92 ضریب اشغال تخت‌های بستری مراکز درمانی تامین اجتماعی در استان بوشهر 92 درصد بوده است و این در حالی است که میانگین کشوری آن 75 درصد است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر بیشترین میزان تخت‌های بستری را در بین سایر استان‌های کشور دارد، افزود: در حال حاضر 11 مرکز درمانی تامین اجتماعی در استان بوشهر فعال است.

وی در ادامه اظهار داشت: توسعه نیافتدگی در درمان مستقیم از جمله چالش‌های بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در استان بوشهر است که امیدواریم شاهد رفع این مشکل باشیم.

 انجام 11 هزار عمل جراحی و بستری‌شدن 23 هزار بیمار

پورحکیمی به برخی برنامه‌های درمانی این سازمان اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام 11 هزار عمل جراحی و بستری‌شدن 23 هزار بیمار را داشته‌ایم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه برخی از مراکز درمانی ما در ساختمان استیجاری هستند، افزود: مراکز درمانی جم، دیر، دیلم و برازجان در ساختمان استیجاری هستند که باید توجه بیشتری به این موضوع صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: ساخت و راه اندازی بیمارستان عسلویه نقش بسیار مهمی در توسعه بخش بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خواهد داشت که صنعت نفت همکاری بسیار زیادی در این زمینه داشته است و امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.