چهارشنبه، ۱۵ بهمن ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش میهن پست – سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از شرایط خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب ۸ سال به بالا…

به گزارش میهن پست – سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از شرایط خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب ۸ سال به بالا خبر داد.
در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق گزارشی از مصوبات جلسه اخیر این کمیسیون ارائه داد.

وی گفت: آخرین جلسه کمیسیون تلفیق در حال برگزاری است و ان شاءالله در دو جلسه آینده کار کمیسیون به پایان رسیده و گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه پس از تعطیلات مجلس به صحن علنی ارائه می‌شود.

نماینده مردم تویسرکان از تکذیب ابعاد هزینه‌ای معافیت سربازی در جلسه اخیر کمیسیون خبر داد و گفت: مقرر شد مشمولانی که ۸ سال به بالا غیبت دارند با پرداخت جریمه معاف شوند.

به نقل از مهر ، وی ادامه داد: بر این اساس مشمولانی که ۸ سال غیبت سربازی داشته اند، کسانی که دارای مدرک زیر دیپلم هستند با پرداخت ۱۰ میلیون، مشمولان غایب دیپلم با پرداخت ۱۵ میلیون تومان، مشمولان غایب فوق دیپلم با پرداخت ۲۰ میلیون تومان، مشمولان غایب با مدرک لیسانس با پرداخت ۲۵ میلیون تومان، مشمولان غایب با مدرک فوق لیسانس با پرداخت ۳۰ میلیون تومان، مشمولان غایب با مدرک دکترای غیر پزشکی با پرداخت ۳۵ میلیون تومان، مشمولان غایب دکتر پزشکی با پرداخت ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر با پرداخت ۵۰ میلیون تومان از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال ۱۰ درصد به قیمت پایه معافیت اضافه می شود و غیبت بیش از ۶ ماه نیز یک سال محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: مشمولان غایب متاهل ۵ درصد تخفیف و مشمولان غایب دارای فرزند به ازای هر فرزند ۵ درصد از تخفیف برخوردار خواهند شد.

مفتح ادامه داد: دارندگان این نوع کارت معافیت از نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، نامزدی در شوراهای شهر و روستا و انتخاب در سمت های مدیریتی سیاسی و اداری در دستگاههای دولتی محروم خواهند بود و نمی توانند مانند کسانی که سربازی گذرانده اند در این سمت ها حضور یابند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در مصوبه دیگری دولت مکلف شد ۵۰ درصد تخفیف بهای بلیط فرزندان، والدین، همسران شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد را در کلیه خطوط هوایی اعمال کند، تا کنون فقط این تخفیف شامل خطوط هواپیمایی دولتی بود.

وی افزود: در مصوبه دیگری نیز دولت مکلف شد نسبت به پرداخت مقرری رزمندگان معسر که ۶ ماه سابقه خدمت دارند به طریقی اقدام کند که مستمری ماهانه آنها کمتر از ۷۵ درصد حداقل دستمزد سال ۹۴ نباشد.

مفتح ادامه داد: همچنین مقرر شد قانون آزمایشی بیمه شخص ثالث که مدت اجرای آزمایشی آن تا پایان سال ۹۳ به پایان می رسد تا اواخر سال ۹۴ تمدید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.