شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۱:۳۴

سلامت نیوز: کارشناس امور اعتیاد در اداره کل بهزیستی استان یزد گفت: باید خدمات مشاوره‌ای و مددکاری پس از ترک اعتیاد ارائه شود…

سلامت نیوز: کارشناس امور اعتیاد در اداره کل بهزیستی استان یزد گفت: باید خدمات مشاوره‌ای و مددکاری پس از ترک اعتیاد ارائه شود در غیر این صورت 80 درصد معتادان ترک کرده، دوباره به سمت اعتیاد باز می‎گردند.

محمدرضا جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، هزینه ترک اعتیاد یک معتاد در کمپ‌های استان را ماهیانه کمتر از پنج میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 18 کمپ که توسط بخش خصوصی اداره می‏‌شوند در استان یزد وجود دارند. 42 کلینیک ترک اعتیاد در استان یزد وجود دارد که 21 کلینیک آن در شهر یزد قرار دارند.

وی با اشاره به نظارت مستمر دفتر امور اعتیاد اداره کل بهزیستی استان بر فعالیت کلیه کمپ‌های ترک اعتیاد، خاطرنشان کرد: اجبار به ترک کردن خلاف مقررات است و هیچ کمپی حق ندارد بیمار را بدون رضایت وی، ترک بدهد و در غیر این صورت باید به اداره کل بهزیستی پاسخگو باشد.

این کارشناس، بیشترین ماده مخدر مصرفی در بین معتادان یزدی را تریاک و مشتقات آن اعلام کرد و گفت: متأسفانه مصرف مواد محرک صنعتی در استان رو به افزایش است. بیشترین رده سنی معتادان مراجعه‌کننده به کمپ‌های ترک اعتیاد بین 28 تا 35 سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.