سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور رجایی عصر سه شنبه در بازدید از سد مخزنی دشت پلنگ که باتفاق فرماندار دشتی صورت گرفت اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور رجایی عصر سه شنبه در بازدید از سد مخزنی دشت پلنگ که باتفاق فرماندار دشتی صورت گرفت اظهار داشت : خوشبختانه تامین روش اعتبار سد از طریق فایناس خارجی پیش بینی شده و تمامی اقدامات و مسیرهای قانونی طی شده است و کلیه مستندات در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته و بزودی نیز کارشناسان آن بانک از این طرح بازدید خواهند کرد.

وی بیان کرد:اجرای این سد یکی از پروژه های خوبی است که در سطح شهرستان دشتی اتفاق می افتد که می تواند کمک شایانی به تامین آب شرب ورونق کشاورزی واشتغالزایی کند.

رجایی با اشاره به اینکه این سد در 80 کیلومتری شهر خورموج مر کز شهرستان دشتی واقع شده افزود: طول تاج1030 متر و عرض آن 8متر خاکی و 4متر هم بخش بتنی است و طول دریاچه 10 کیلومتر و مساحت دریاچه نیز 91/9 کیلو متر مربع است.

وی میانگین بارندگی سالیانه دشت پلنگ را 276 میلیمتر عنوان کرد و گفت:مساحت حوضه آبریز نیز 2172 کیلومتر و حجم کل خاکبرداری و سنگبرداری نیز 645 هزار متر مکعب است.

مدیر عامل سازمان آب منطقه ای استان بوشهربه مشخصات طرح آبرسانی نیز اشاره و خاطر نشان کرد:طول خط انتقال120 کیلومتروظرفیت انتقال آب طرح 65/1 متر مکعب در ثانیه و تولید برق دو نیروگاه با ظرفیت 17 هزار مگاوات در سال است.

وی همچنین اتمام مطالعات ژئوتکنیک و مهندسی ارزش،تملک اراضی اطراف محور و مخزن سد و اجرای راه دسترسی به محور از مهمترین عملیات صورت گرفته عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.