چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: هزینه طرح پروژه‌…

پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: هزینه طرح پروژه‌ انتقال آب خلیج‌ فارس به شمال کرمان که از سال گذشته آغاز شده بالغ بر 1400 میلیارد تومان است که این طرح با همکاری سرمایه‌گذار چینی و پیمانکار ایرانی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: این طرح آبی در سه فاز که از شهرستان سیرجان آغاز و سپس صنایع گل‌گهر، سرچشمه مس کرمان بعد مجموع صنایع فولادی یزد و اردکان را پوشش داده و در آخر به فلات مرکزی کشور می‌رسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه با روی کار آمدن مدیریت جدید و کشف معادن بزرگ سنگ آهن گفت: تاکنون 50 نوع کانی برای این استان شناسایی شده که انتقال آب برای این حوزه بسیار مهم است و می‌تواند تأثیر در جلوگیری از خام‌فروشی و رونق صنعت این استان داشته باشد.

حسن پوربیگلری با توجه به اهمیت انتقال آب به کرمان و استا‌ن‌های شرقی یادآور شد: این طرح می‌تواند برای نجات حوزه‌ی سرزمینی کشورمان مؤثر واقع شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.