شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر مراسم پایانی جایزه شعر خبرنگاران عصر روز جمعه ششم تیر با حضور جمعی از شاعران، خبرنگاران و اهالی ادبیات…

به گزارش خبرنگار مهر مراسم پایانی جایزه شعر خبرنگاران عصر روز جمعه ششم تیر با حضور جمعی از شاعران، خبرنگاران و اهالی ادبیات و نشر در حالی در محل ستاد ساماندهی فعالیت های سازمان های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد که در پایان این مراسم از یدالله رویایی شاعر ضد انقلاب که انقلاب اسلامی را دروغ خوانده و در فتنه 88 با انتشار بیانیه‌هایی از حامیان قتنه و موج سبز حمایت کرده بود، تقدیر شد.

بر اساس این گزارش، جایزه شعر خبرنگاران که در 7 دوره گذشته به ترتیب از عمران فلاحی، سیمین بهبهانی، محمد علی سپانلو، جواد مجابی، احمد رضا احمدی و مفتون امینی تجلیل کرده بود، در هشتمین دوره از یدالله رویایی به عنوان شاعر پیشکسوت تقدیر و لوح سپاس و تندیس این دوره را به وی اهدا کرد.

در این مراسم، جواد مجابی درباره‌ رویایی و  موضوع «شعر حجم» سخنرانی کرد و محمدحسین مدل به نمایندگی از او که در فرانسه سکونت دارد تندیس و لوح تقدیرش را گرفت.

یدالله رویایی قرار بود در جشنواره شعر فجر امسال نیز که با شعار «چند صدایی» برگزار می‌شد به عنوان مهمان ویژه برای شعر خوانی دعوت شود که با اعتراض فعالان انقلابی حوزه ادبیات و نشر کشور این دعوت صورت نگرفت.

در این مراسم برگزیدگان این دوره از جایزه شعر خبرنگاران به شرح زیر معرفی شدند:

بخش شاعران دارای کتاب جایزه:  در این بخش فریاد شیری با کتاب «وطن، فروشی نیست» به عنوان برگزیده معرفی شد. همچنین مهدی اشرفی و حامد ابراهیم پور شایسته تقدیر شناخته شدند.

داوران این بخش را اسدالله امرایی، علیرضا بهرامی، محمود معتقدی، یاسین نمک چیان و محمد ولی زاده تشکیل می دادند.

بخش شاعران بدون کتاب جایزه: در این بخش محمد شهبازی پویا به عنوان بزگزیده معرفی شد. داوران این بخش را علیرضا بهرامی، ساره دستاران و محمد حسین تشکیل می دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.