دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۳

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های…

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران،
هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در
خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های خبري هستيم كه رصد تمام اين اخبار برای مخاطبان
در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ برای تسهيل در
مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌ای از اخبار سياسی سال 92 را در قالب يك بسته خبری در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

“عباس سلیمی‌نمین” با اشاره به مستند “من روحانی هستم” اظهار داشت: این مستند بحث مک‌فارلین را مقطع‌بندی نکرده است. درست است که این بحث در خاطرات آقای هاشمی آمده که بعد از ورود “مک‌فارلین” به ایران، آقای روحانی در تیم مذاکره‎کننده حضور دارد اما نسبت به این مطلب کم‌توجهی شده که مذاکرات در این مقطع با مذاکرات قبل از ورود مک‌فارلین به تهران متفاوت است. یعنی مذاکرات در تهران کاملا با اشراف نظام و سیستم اطلاعاتی کشور و مقامات عالی‌رتبه به‎ویژه روسای سه قوه و حضرت امام صورت می‎گیرد اما آنچه محل ایراد ما به مسئله مک‌فارلین است، مذاکرات پنهان است که قبل از ورود مک‌فارلین به ایران صورت گرفته که محل تأمل و سوال است. اما این موارد، فرع بر مسئله است.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با هفته نامه پنجره، مستند “من روحانی هستم” را بیشتر به ‎نفع آقای روحانی دانست و گفت: تصویری که برخی از نیرو‎های تندروی اصولگرا از آقای روحانی ساخته‎اند بسیار زیاد با این مستند تفاوت دارد. آقای روحانی را فردی تعیین می‎کنند که می‌خواهد کشور را به بیگانه بفروشد و مواردی از این دست! در حالی ‎که در این مستند همراهی آقای روحانی با رهبری انقلاب از زمان امام (ره) تا امروز، به تصویر کشیده شده و نقش پررنگ وی در برخی اتفاقات بیان شده است.

وی با تاکید بر اینکه در قضیه تیرماه 1378، به‌خوبی موضع منطقی آقای روحانی در برابر نیرو‎های افراطی جریان اصلاح‌طلب نیز به تصویر کشیده شده است، بیان داشت: از یک طرف نیرو‎های تندروی اصولگرا از این مستند راضی نخواهند بود و از سوی دیگر نیرو‎های تندروی اصلاح‎طلب راضی نخواهند بود، زیرا نشان می‎دهد در مقاطع مختلف تاریخی آقای روحانی در برابر آنها موضع‎گیری کرده و ایستاده و در صف‌بندی مخالف آنها تعریف شده است.

سلیمی‌نمین با اشاره به اینکه “ای کاش این مستندات درباره آقای احمدی‎نژاد هم تهیه می‎شد و می‎فهمیدیم که وی در جریان تسخیر سفارت آمریکا دچار کج‌فهمی و دیرفهمی بوده است”، تصریح کرد: در حالی ‎که رهنمود‎های ارائه‌شده توسط رهبر انقلاب یک جهت را مشخص می‎کرد، احمدی‌نژاد نقطه مقابل و کاملا برعکس نقطه‌نظرات امام را از جهت سیاسی انتخاب کرده است. متاسفانه در مورد آقای احمدی‎نژاد این مطلب را نفهمیدیم و موقعی فهمیدیم که دیر شده بود و وی نه‌تنها در مورد امام دچار دیرفهمی بود بلکه در مورد رهبری انقلاب در امروز هم دچار دیرفهمی جدی شد.

شوخی با وزیر علوم
بیست و سومین دوره تجلیل از اعضای هیأت علمی نمونه کشور صبح روز گذشته با حضور “حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی” رئیس‌جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

مصلحی:مشایی را درپستو بگذارید/ ناگفته‌های وزیرسابق اطلاعات از دستگیری ریگی و خانه‌نشینی احمدی‌نژاد
بعد از تعطیلات نوروز “حجت‌الاسلام حیدر مصلحی” وزیر سابق اطلاعات و “محمود احمدی‌نژاد” رئیس جمهور سابق کشورمان در ساختمان ولنجک با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار نوروزی، مصلحی ضمن انتقاد از رویه رئیس‌جمهور در حمایت از “رحیم مشایی” صحبت‌های صریحی در این‌باره با احمدی‌نژاد مطرح کرده است.

وزیر سابق اطلاعات ضمن تایید این خبر درباره بخشی از جزئیات ملاقاتش با احمدی‌نژاد در گفتگو با فارس، گفت: ما بالاخره با احمدی‌نژاد رفیق بودیم و من قبل و بعد از عید به او سر زدم و با وی صحبت کردم؛ یکی از حرف‌هایم این بود که مرید و مریدبازی هم حدی دارد و “مشایی” هر مقام معنوی هم که دارد وی را در پستو بگذارید، اما احمدی‌نژاد همان حرف همیشگی که مشایی یعنی من و من یعنی مشایی را تحویلم داد.

مصلحی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا احمدی‌نژاد برای انتخابات آینده برنامه‌ای دارد یا خیر گفت: اطلاعی ندارم و در ادامه ضمن بیان پروسه امنیتی که در دولت دهم در اطراف احمدی‌‌نژاد شکل گرفته بود، به بیان نکات جالب و منتشر نشده‌ای از دوران “خانه‌نشینی” محمود احمدی‌نژاد، ماجرای عزل خود، بازدید “رهبر معظم انقلاب” از وزارت اطلاعات در دوران مسئولیت وی، بازخوانی رهبری خاتمی در فتنه 88 و نقش‌آفرینی سرویس‌های اطلاعاتی، همچنین اظهارات احمدی‌‌نژاد درباره تاثیر پیامک فارس در آشفتگی بازار سکه و ارز پرداخت.

عکس سلفی جان کری!!
شفاف این تصویر را که “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا در جریان دیدار از بیمارستانی در شهر آدیس ابابا اتیوپی در حال گرفتن عکس سلفی با پرستاران و کارکنان بیمارستان است، منتشر کرده است.


ادعای عجیب نماینده آل‌اشپورت در خاورمیانه/به کروش گفتیم چقدر پول می‌گیری برند ما را نپوشی؟!

ماجرای پیراهن‌هایی که شرکت “آل‌اشپورت” برای تیم‌ملی به آفریقای جنوبی فرستاده بود، حالا یکی از سوژه‌های مهم فوتبال ایران است و بازیکنان و مربیان در موردش به شدت واکنش نشان می‌دهند اما “وحید جعفری” نماینده این شرکت در خاورمیانه که برند و اسپانسر پیراهن‌ تیم ‌ملی تا پایان جام‌جهانی‌ است، مصاحبه جالبی را با خبرآنلاین داشت و به همه این شبهات جواب داده است.

وی با اشاره به اینکه اگر ماجرای پیراهن نبود، مطمئن باشید “کارلوس کروش” مسئله دیگری را بهانه قرار می‌داد، اظهار داشت: بازیکنان هم که منتظرند تا کروش حرفی بزند و پشت‌سرش حرکت کنند. این‌ها بهانه‌جویی است و اصلاً حقیقت ندارد. اگر ما خواسته‌های کروش را برآورده می‌کردیم، حالا اوضاع بهتری داشتیم. او از شرکت ما پول می‌خواهد و ماجرایش مفصل است. روزی فدراسیون فوتبال از کروش می‌خواهد تا شخصاً برند لباس تیم‌ملی را انتخاب کند. کروش هم آل‌اشپورت را انتخاب می‌کند و تصورش این بوده که ما بابت این انتخاب باید به او پول بدهیم. حالا از آن روز تا به حال، خودش را از ما طلبکار می‌داند! 

جعفری با تاکید براینکه کروش مدعی است ما باید 300هزار دلار به او بدهیم!، گفت: البته امروز می‌گوید دو قسط 150 هزار دلاری باید به او بدهیم، 150 هزار دلار بابت انتخاب و پوشیدن این برند تا به حال و 150 هزار دلار برای ادامه همکاری! از سوی فدراسیون فوتبال به ما گفته شد 2 دست گرمکن برای‌ وی به آفریقای جنوبی بفرستیم، اگر می‌گفتند 20 دست بفرستید هم ما این کار را انجام می‌دادیم اما کروش به دنبال بهانه بود. کروش می‌گوید 300هزار دلار باید به من بدهید اما ما در جواب به او گفتیم، حاضریم مبلغی به حسابت واریز کنیم تا تو برند ما را نپوشی!

نماینده آل اشپورت هدف شرکتشان را فقط حمایت از تیم ‌ملی دانست و تصریح کرد: بهای سنگینی بابت این حمایت می‌پردازیم ولی “علی کفاشیان” در مورد قرارداد با ما مختار است. او اگر بخواهد، می‌تواند قرارداد را لغو کند. البته ما هم حاضریم برای حمایت بیشتر و نشان دادن حسن‌نیت‌مان، تزریق محصولات به اردوی تیم‌ملی را بیشتر کنیم اما باید به ما درخواست بدهند. به کروش گفتیم بیا در تهران جلسه بگذاریم، قبول نکرد، گفتیم در امارات جلسه بگذاریم، بازهم قبول نکرد، در نهایت شرکت آل‌اشپورت از او دعوت کرد به رایگان به آلمان سفر کند و درخواستش را بدهد که کروش بازهم طفره رفت. این رفتارها چه معنایی دارد؟

وی افزود: بعضی از بازیکنان برای ماندن در اردو، هرچه کروش می‌گوید را تأیید می‌کنند. شما می‌دانید ما همین الان می‌توانیم از آن بازیکنی که خودش را مأمور مهار لیونل مسی می‌داند (هاشم بیک‌زاده) شکایت کنیم؟ چرا گفته برای پوشیدن پیراهن تیم ‌ملی باید آرنولد باشیم؟!کروش چند ماه قبل رسماً به من در یکی از هتل‌های امارات گفت: خودم مسبب عقد قرارداد فدراسیون با شرکت آل‌اشپورت شدم چون به من پول نمی‌دهید، خودم هم این قرارداد را لغو می‌کنم. من هم جواب دادم: ما منتظر این اتفاق خواهیم بود!

واکنش حداد عادل به پیشنهاد عارف
“غلامعلی حداد عادل” رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به اظهارات اخیر “محمدرضا عارف” مبنی بر ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم، گفت: بنده از ایشان نشنیده‌ام، اما امیدوارم خداوند روزی را برساند که همه ما قطع نظر از این اصطلاحات، خدمتگذار جمهوری اسلامی و در خدمت این ملت و انقلاب و مطیع رهبر عزیزمان باشیم.

وی همچنین در مورد انتشار اخباری مبنی بر برگزاری جلساتی از سوی حضرات آیات، “مهدوی‌کنی”، “محمد یزدی” و “جنتی” برای وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم، تصریح کرد: آقای جنتی به دلیل حضور در شورای نگهبان نمی‌تواند به صورت مستقیم در انتخابات ورود پیدا کند، اما ما به وحدت اصولگرایان تأکید داریم و امیدواریم این وحدت انجام شود.

جادوی فتوشاپ در جنگ جهانی اول
عرش نیوز، یک تصویر تبلیغاتی مربوط به ارتش آلمان در سال 1918 میلادی را منتشر کرده که در آن با استفاده از تکنیک‌های عکاسی آن زمان سرباز آلمانی را بزرگتر از دشمنان آن کشور در جنگ اول جهانی نشان داده شده است.

قتل دختر به خاطر گرویدن به اسلام!
العالم به نقل از منابع پلیس اردن اعلام کرد که یک مسیحی اهل استان “عجلون در اردن” پس از اینکه متوجه شد دختر 17 ساله‌اش به دین اسلام گرویده، درکمال خونسردی وی را به قتل رسانده است. این دختر بعد از پذیرفتن دین مبین اسلام هر روزه در مراسم مذهبی در دانشگاه اردنی‌ها در امان پایتخت اردن شرکت می‌کرد. وقتی پدر مسیحی این دختر متوجه پذیرفتن دین اسلام توسط وی می‌شود، با ضربات متعدد سنگ بر سرش، وی را از پای در می‌آورد.

به گزارش فرارو، مسلمانان منطقه با شنیدن خبر قتل دردناک این دختر تازه مسلمان، با تجمع در مقابل کلیسای محلی در شهر عجلون خواستار برخورد با پدر قاتل وی شدند و در عین حال از مقامات خواستند به خاطر گرویدن دختر مقتول به دین مبین اسلام، پیکر وی بنا به آیین‌های اسلامی کفن و دفن شود. پلیس محلی با اعلام دستگیری پدر دختر مقتول اعلام کرده تحقیقات در مورد این حادثه همچنان ادامه دارد.

اي کاش در دولت احمدي نژاد هم به “دلواپس‌ها “مجوز مي‌دادند
“صادق زيباکلام” استاد دانشگاه تهران، برگزاري همايش “دلواپسيم” را کار صحيحی خواند و درعين حال گفت: تنها افسوس بنده اين است که ای کاش درگذشته يعني در زمان “احمدی‌نژاد” هم شاهد برگزاری چنين همايش‌هايی بوديم و عده‌ای از صاحب‌نظران پيرامون سياست‌های هسته‌ای آقاي احمدی‌نژاد و مذاکرات “سعيد جليلی” اظهارنظر می‌کردند.

این استاد دانشگاه در گفتگو با آریا، افزود: تاجايی که بنده به ياد دارم در هشت سال گذشته حتي يک بار شاهد برگزاري چنين همايشی نبوديم، به هرحال ما برگزاری اين همايش را به فال نيک می‌گيريم چراکه مسئولين اجازه داده‌اند چنين نشستی برگزار شود، لذا اميدوارم اين همايش‌ها فقط محدود به بحث هسته‌ای نشود و براي ساير مسائلی که به سياست خارجی ما مرتبط می‌شود، سمينارهايی برگزار شود تا صاحبنظران بتوانند مثل ديروز آزادانه اظهارنظر کنند.

زيباکلام تاکيد کرد: بنده معتقدم “مقام معظم رهبری” نه تنها با برگزاری چنين همايش‌ها و اظهارنظرهايی مخالفتی ندارند بلکه تشويق هم می‌کنند و بهترين شاهد من براي اثبات اين سخن تاکيد ايشان بر برگزاري کرسی‌های آزاد انديشي در دانشگاه‌هاست.

سومین اجلاس عمومی اتحادیه اروپایی علمای شیعه
به گزارش ابنا، سومین اجلاس عمومی اتحادیه اروپایی علمای شیعه با موضوع “نقش عالمان اسلامی در تبیین اعتدال و عقلانیت دینی و توسعه همزیستی جهانی” در مرکز اسلامی هامبورگ برگزار شد.


عجیب‌ترین ‌چراغ ‌راهنمایی و رانندگی
صبحانه، تصویر این چراغ ‌راهنمایی و رانندگی عجیب را در لندن منتشر کرده است.


“شتر” منشا اصلی بیماری مرگبار کرونا در عربستان

شمار قربانیان ویروس مرس (گروه ویروس‌های موسوم به “کرونا” تعلق دارد) طی چند هفته گذشته افزایش چشمگیری یافته است. این ویروس که بیشتر قربانیان خود را در “عربستان سعودی” گرفته، همچنان خطری برای دیگر کشورهاست.

دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند منشا این ویروس را به طور قطع اعلام کنند. آنها اما به احتمال زیاد “شتر” را منشا اصلی این بیماری می‌دانند، زیرا در تحقیقات آنها در بدن بسیاری از شترها ویروس “مرس” و همچنین عناصر فراوانی علیه این ویروس یافته‌اند. آن‌چه دانشمندان هنوز درنیافته‌اند این است که به رغم وجود ویروس مرس در بدن شترها، چرا این حیوانات به بیماری خاصی مبتلا نمی‌شوند؟

به گزارش بهار، همچنین هنوز مشخص نشده که آیا این بیماری به طور مستقیم از حیوان به انسان منتقل می‌شود یا فرآورده‌های حیوانی چون شیر شتر یا گوشت شتر که در عربستان سعودی به وفور یافت می‌شوند، در انتقال این ویروس به انسان سهیم هستند. مقامات عربستان سعودی در روزهای پایانی ماه آوریل از شهروندان این کشور خواستند از خوردن شیر و گوشت شتر پرهیز کنند. تاکنون این ویروس به بدن کارکنان بیمارستان‌ها چون پزشکان و پرستارها نیز منتقل شده است.

امروز روز جهانی خنده است / لطفا لبخند بزنید
 جشن گرفتن و بزرگداشت روز جهانی خنده یک مانیفست مثبت برای صلح جهانیست و قصد آن بیداری جهانیان برای برادری و دوستی از راه خنده است. امروزه بیش از 6000 باشگاه خنده در سرتاسر جهان فعالیت می‌کنند. روزجهانی خنده هر سال در نخستین یکشنبه ماه مه برگزار می‌شود.

بازرسی بدنی یک “خر” در پاکستان!
بهار نوشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر در پاکستان، یک خر را بازرسی بدنی کرد. این خر که به یک گاری بسته شده بود، از خیابان به دفتر آورده شده و سپس با فلزیاب مورد بازرسی بدنی قرار گرفت. این حیوان از این بازرسی بدنی رو سفید بیرون آمد، چون حامل مواد مخدر نبود!


سنگ قبر همسر بنیامین
اواخر آذر ماه سال گذشته، بنیامین بهادری خواننده پاپ موسیقی سیاه‌پوش شد اما هیچ‌گاه تصویری از سنگ قبر نسیم حشمتی دیده نشد. دلیل آن هم سنگ قبر خاصی بود که بنیامین برای همسرش سفارش داده بود. حتی بعد از چهل روز از درگذشت نسیم حشتمی، مزار او همچنان با یک پلاکارد مشکی ساده خودنمایی می‌کرد. بعد از مدتی سنگ قبر بر مزار نسیم حشمتی گذاشته شد. سنگ قبری دو نفره که مزار پدر و دختری را نشان می‌دهد که طاقت دوری هم را نداشتند. بالای سنگ، مزار پدر نسیم حشمتی است که یک سال پیش از او از دنیا رفته بود و قسمت پائین سنگ، مزار نسیم حشتمی است. این شاید تلخ‌ترین سنگ قبری است که دیده می‌شود.

به گزارش جام‌جم،‌ در این تصویر که نمایی از سنگ قبر پدر نسیم را می‌بینید، قسمت بالایی سنگ است. در قسمت بالایی سنگ نوشته شده: اینجا میعادگاه دختر و پدری است که تاب دوری هم را نیاوردند… نمایی از سنگ قبر نسیم حشتمی را می‌بینید که در قسمت پائین قرار گرفته است. در سمت راست سنگ نوشته شده: دنیا دیگه مثل تو نداره/نداره نه می‌تونه بیاره…»

هشدار آیةالله مکارم درباره ماموران قلابی امام زمان (عج)
“آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی” از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه دشمن به منظور سست کردن عقاید مهدوی مردم دست به خرافه‌سازی زده است، نسبت به وجود “وکلای خرافی” و تردد “ماموران قلابی” امام زمان (عج) در مسجد جمکران قم هشدار داد. این مرجع تقلید عصر یکشنبه در دیدار مسوولان موسسه آینده روشن قم گفت: ˈگاهی اوقات وکلای خرافی امام زمان(عج) ما را نیز در نامه‌های خود تهدید می‌کنند. همچنین شنیده‌ایم که در مسجد جمکران افرادی در رفت و آمد هستند که خود را مامور امام زمان(عج) معرفی کرده تا مردم را شکار کنند. لذا مسئولان مربوطه باید مراقبت بیشتری در این زمینه داشته باشند.ˈ

به گزارش ایرنا، وی افزود: متاسفانه درگوشه و کنار سوء‌استفاده‌هایی در حال رخ دادن است و هر روز می‌شنویم نایب امام زمان یا از فرزند هفتم امام زمان کسی پیدا شده است و مدعی می‌شود. از همین رو، باید به مقابله با این افراد پرداخت و روشنگری در این زمینه لازم است. همه باید بدانیم که اگر بخشی از مذهب با خرافات آمیخته شود، آن مذهب ارزش خود را از دست می‌دهد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: برخی به اشتباه گمان می‌کنند که باید همه جا را فساد فرا بگیرد تا ظهور حضرت حجت (عج) محقق شود اما درقرآن کریم در دو آیه خلاف این مساله اثبات شده است و مردم را باید از این اشتباه درآورد.

مفسد و زندانی دیروز، خریدار امروز باشگاه بزرگ!
آقای “پ” که امروز با معرفی “ق” سرمربی معروف فوتباتل به خادم به دنبال اجاره این باشگاه بزرگ است، سال گذشته به خاطر مسایل مالی و قاچاق در کشور همسایه مدتی زندانی و ممنوع‌الخروج بوده است. “م.پ” یکی از معاونان سابق باشگاه پرطرفدار تهرانی که سالیان گذشته با حمایت جریان انحرافی به سمت معاونت باشگاه رسیده بود، اکنون در پی اجاره باشگاه از وزارت ورزش است.

به گزارش تهران‌پرس، طبق اخبار واصله شائبه‌های فراوانی در خصوص فعالیت‌های اقتصادی این فرد وجود دارد. از سوی دیگر شنیده می‌شود، جریالن انحرافی در سکوت رسانه‌ای و در غفلت مسئولین وزارت ورزش با مهره‌چینی در حوزه‌های حساس، خود را برای انتخابات مجلس آماده کرده و سعی در کسب کرسی‌های مجلس را دارند.
انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.