جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۸:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام  و المسلمین کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام  و المسلمین کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه گفت: اینها نه از خدا می ترسند نه هیچگونه پایبندی به قوانین بین المللی دارند و کسانی که آنها را به عنوان نطفه نامشروع در رحم خاورمیانه کاشتند آنهایی هستند که خود دارای سلاح های اتمی و چپاولگران بین المللی هستند و هر وقت محکومیتی برایشان پیش بیاید با حق وتو  این درنده های جنگلی را نجات می دهند و اعتقاد به هیچ چیز و هیچ جایی ندارند.

وی ادامه داد: اینها از ابتدا موجودیت شان با تجاوز، ظلم، غارت و قساوت بوده است. صاحبان خانه را بیرون کردند و آن مقداری هم که باقی ماندند دارند خانه هایشان را ویران می کنند، کودکان، پیرمردها، زنها و جوانان را می کشند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به دلایل جنایت های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت:  حالا به عنوان بهانه این که سه اسرائیلی مفقود شده تا کنون 227 نفر را کشته اند، صدها نفر را مجروح کردند و از زمین و هوا آتش بر سر مردم غزه ریختند و به غیرنظامی ها صدمه جانی و مالی وارد کردند که این مصیبت عظیم وجدان بشریت را آزرده می کند.

حجت الاسلام  صدیقی با بیان این که کافی است در این روزها دولت های مدعی بیدار شوند و بدانند گرگ با گوسفند سازشی ندارد، افزود: آنها اگر مذاکره می کنند برای رسیدن به عقل و عقلانیت نیست بلکه برای توجیه خوی درندگی این کار را می کنند. اینجاست که بصیرت امام راحل(ره) به عنوان شخصیت فوق العاده جلوه می کند.

وی سپس به فرارسیدن روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت:  روز قدس باید پررنگ تر از سال های قبل برگزار شود، اینها در زمان مذاکره ایران و 1+5 این طور جنایت ها را می کنند و سرگرمی برای دولت های اسلامی درست کرده اند، داعش و گروه های تکفیری و خودفروخته بی دین برای سرگرمی امت اسلامی به وجود آمده اند تا اسرائیل بتواند جنایات خود را به راحتی به پیش ببرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این که امام(ره) فرمود روز قدس روز امت اسلامی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب نیز فرمودند مساله روز قدس برای امنیت خودمان هم مهم است. این غده سرطانی اگر مجالی پیدا کند تنها به فلسطینی ها بسنده نمی کند و از نیل تا فرات را می خواهد ببلعد.

وی ادامه داد: مساله اسرائیل اختصاص به سرزمین های فلسطین ندارد، آتشی است برای خاکستر کردن دنیای اسلام و ما وظیفه دفاع از مسلمانان، دفاع از مظلومین و دفاع از خودمان را داریم لذا در مقابل این غده سرطانی صفهای خودمان را در روز قدس به رخ جهانیان می کشیم.

حجت الاسلام  صدیقی با بیان اینکه انقلاب ما از نظر سیاسی بر آمریکا سیطره پیدا کرده است، افزود: جنگ 8 ساله ما با پیروزی کامل رقم خورد و همین انقلاب حزب الله لبنان را متولد کرد و این فرزند رشید در جنگ 33 روزه به این ارتش از بن دندان مسلح درس خوبی داد، همین طور غزه از حزب الله درس گرفت و در جنگ های متعدد دیدید چه بر سر اسرائیل آمد.

وی در ادامه به ناکارآمدی گنبد آهنین دفاعی اسرائیل اشاره کرد و گفت:  هیچ چیزی نمی تواند جلوی خشم خدا را بگیرد و این جمعیت در معرض نابودی مطلقند، و نابودی شان به وقوع خواهد پیوست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه در مورد تحولات عراق گفت: عراق با یک خطر بین المللی تکفیری مبتلا و غافلگیر شد، این گروه همزاد اسرائیل است و کسانی که اسرائیل را متولد ساختند جریان تکفیری را هم به وجود آوردند، عدم آمادگی عراق باعث شد آنها خوی درندگی شان را به جهانیان اعلام کنند.

وی با باین این که تکفیری ها برای زهر چشم کردن از مسلمانان شکل گرفتند، افزود: آنها غافل از این بودند که مسلمانان از آنها هیچ واهمه ای ندارند، مرجع بزرگ شیعه اعلام جهاد کرد و قطره های پراکنده را به صورت دریا آورد و این دریای مواج علیه این ها به حرکت درآمد تا انشاء الله به زودی شاهد آرامش در عراق باشیم و این قوم یاغی به وجود آمده از قدرت های بزرگ از هستی کنده خواهد شد.

حجت الاسلام  صدیقی در مورد تحولات سیاسی عراق نیز گفت: خوشحالیم مسئولان سیاسی عراق قدم های برجسته برداشتند به طوری که رئیس مجلس مشخص شد و امیدواریم به زودی رئیس جمهور و نخست وزیر نیز بر اساس تبعیت از آرای مردم انتخاب شوند.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود سخنان رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و اساتید دانشگاه اشاره کرد و گفت:  نکات ضروری سازنده ای به زبان عبد صالح خدا جاری شد که اگر رعایت کنیم مسیر ما مسیر الهی خواهد بود. حضرت آقا فرمودند شعار دولت که شعار اعتدال است شعار بسیار خوبی است ولی اعتدال ما همان اشد من الکفار است. اعتدال به این نیست که ضعیف باشیم در برابر گرگ صفتان اتفاقاً ضعیف بودن در برابر آنها خلاف اعتدال است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران بیان این که ایجاد اختلاف در صوف مومنین هم افراطی گری است افزود: وارد کردن یک جریان خاص آن هم از نوع افراطی خصوصاً در دانشگاه  ها که حضرت آقا هم فرمود حفظ جو علمی دانشگاه ها مهم است برخلاف اعتدال است و توقع ما از دولت محترم خصوصاً از رئیس جمهور محترم که سابقه حضور در هیچ فتنه ای نداشته و در فتنه 88 مطالب روشنی را در محکومیت آن ایراد کردند این است که شعار اعتدال با تصدی افراطی های بسیار افراطی برای مردم جای سوال دارد.

وی ادامه داد: همینطور نمی خواهیم یک عالم دینی را متهم کنیم، حمل بر این می شود که پس پرده کسان دیگری تصمیم می گیرند. توقع ما این است که این افراطی های موجود را از این سنگرها جدا کنند.

حجت الاسلام  صدیقی دو قطبی شدن فضای جامعه و دانشگاه را از خطرات عمده داخلی دانست و گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما دولت را تایید می کنیم و اعتقاد داریم اصلاح امور با تعقل و اعتدال مطلوب همه مردم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.