جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۹

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، باراک اوباما در پایان سفر دو روزه به ژاپن، امروز وارد سئول، پایتخت…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، باراک اوباما در پایان سفر دو روزه به ژاپن، امروز وارد سئول، پایتخت کره جنوبی شد. دیدار با “پارک گیون های” رئیس جمهور، و سایر مقامات این کشور  در برنامه سفر دو روزه اوباما به کره جنوبی است.

رئیس جمهوری آمریکا پس از ورود به سئول به کره شمالی هشدار داد اگر چهارمین آزمایش بمب اتمی را انجام دهد با واکنش سختی روبرو می شود.

بسیاری از تحلیلگران و مقامات می گویند کره شمالی ممکن است در چند روز آینده یک آزمایش اتمی انجام دهد.

اوباما گفت : پیونگ یانگ از انجام آزمایش اتمی چیزی به دست نمی آورد به جز آنکه انزوای خود را از جامعه جهانی بیشتر کند.

سفر اوباما به کره جنوبی در حالی است که این کشور به خاطر مرگ و ناپدید شدن دهها نفر در واقعه غرق کشتی مسافربری سوگوار است و همزمان، احتمال آزمایش اتمی جدید کره شمالی باعث تشدید تنش در منطقه شده است.

بازدید از واحدهای نظامی آمریکایی مستقر در کره جنوبی از دیگر برنامه‌های اوباما در طول این سفر است. پیش از سفر اوباما به کره جنوبی، تظاهراتی در اعتراض به ادامه حضور نظامیان آمریکایی در خاک این کشور برگزار شد. واحدهای ارتش آمریکا از زمان جنگ کره در کره جنوبی مستقر بوده‌اند و یکی از دلایل خصومت کره شمالی با کره جنوبی، این حضور نظامی است.

دیگر موضوعات مهم در دستور مذاکرات اوباما و پارک شامل موضعگیری‌های حکومت کره شمالی و همچنین تنش روزافزونی است که در روابط بین سایر کشورهای منطقه بروز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *