پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر اسدالله بادامچیان شامگاه چهارشنبه با حضور در مراسم ضیافت جامعه اصناف کشور با بیان اینکه هم اکنون در پیچ…

به گزارش خبرنگار مهر اسدالله بادامچیان شامگاه چهارشنبه با حضور در مراسم ضیافت جامعه اصناف کشور با بیان اینکه هم اکنون در پیچ تاریخی قرار داریم اظهار داشت: تمام کشورها در منطقه و همچنین در دنیا مجموعا درگیر این پیچ تند تاریخی هستند.

وی افزود: مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر کشور دچار بحرانها و نابسامانی خاصی است و همچنین این موضوع نیز در بسیاری از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته وجود دارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در آن روزگار کسی باور نمی کرد ایران اسلامی بتواند به پیروزی برسد در حالی که در سال 57 انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و رژیم شاه را با آن پیچیدگی و حمایت هایی که توسط کشورهای غربی و آمریکایی می شد، شکست داد.

بادامچیان با تاکید بر اینکه اکنون 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، اضافه کرد: هیچ موضوعی در این دنیا نیست که از نظر سیاسی و بین المللی موثر باشد و ایران در آن نقش نداشته باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز به جایگاهی رسیده ایم که اسلام در دنیا مطرح است و این اسلام نیز به گونه ای مطرح شده که استکبار جهانی از آن می هراسد زیرا این اسلام به هیچ عنوان اسلام گوشه گیر و منزوی نیست اسلامی است که بنیان و حکومت غرب و رژیم های سرمایه داری و لیبرال را تایید می کند و همچنین رژیم های وابسته به این حکومت ها را دچار مشکل کرده است.

بادامچیان با بیان اینکه بیداری اسلامی نقش خود را در جهان و در منطقه ایفا کرده است، خاطرنشان کرد: بیداری و انقلاب اسلامی به گونه ای نیست که مانند انقلاب اسلامی به زودی به پیروزی برسد زیرا این وقایع و رویدادها مبارزات مستمر و گسترده را می طلبد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سیاست خارجی آمریکا و حمایت های این کشور از تروریسم گفت: اوباما در اقدامی به کنگره پیشنهاد داده است که 500 میلیون دلار به گروه مخالفان سوری اختصاص پیدا کند زیرا این موضوع نشان دهنده اهمیت حمایت حضور فعال تروریسم در منطقه است زیرا این افراد نیز همواره اهداف شوم و پلید کشورهای غربی از جمله آمریکا را دنبال می کنند.

وی با اشاره به تحولات اخیر در عراق و جنگ میان نیروهای نظامی و مردمی عراق با گروه تروریستی داعش گفت: طرحی که برای عراق کشیده‌اند بسیار خطرناک است آنها در نظر دارند یک اسرائیل دوم را در کنار جمهوری اسلامی ایجاد کنند و در همین میان نیز در تلاش هستند شهر حلب را تسخیر کنند و همچنین مرزهای بین عراق و عربستان و همچنین عراق و  ترکیه را اشراف کامل داشته تا بتوانند تجهیزات نظامی از کشورهای غربی و اروپایی دریافت کنند.

بادامچیان تصریح کرد:با این تفاسیر و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این گروه تروریستی هرگز به پیروزی نخواهد رسید لذا شکست این گروه نیز در مدت زمان طولانی میسر خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: اینکه آمریکا و صهیونیسم پشت این قضیه هستند و از این گروهها حمایت همه جانبه دارند به دلیل وحشت آنها از پیشرفت اسلام است زیرا این اسلام، اسلام مستقلی است که پشتوانه مردمی دارد و در ایران نیز در حدود 35 سال اخیر نتوانسته اند آن را شکست دهد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آنها با ایجاد جنگ نظامی در عراق تلاش داشتند نیروهای نظامی ما را در این مناطق درگیر کنند که با تدبیری که در این موضوع حاصل شد نیازی به حضور نظامیان ایران نبوده و نیست.

بادامچیان با تاکید بر اینکه باید بتوانیم در درون کشور وحدت را حفظ کنیم اظهار داشت: برخی تلاش دارند در درون کشور گروههای تکفیری راه بیاندازند که خوشبختانه اهل سنت ما به خوبی از این نقشه آگاه و همراه و پشتیبان ملت و دولت هستند.

وی گفت: در این میان نیز همچنین گروههای سیاسی فتنه گر هم هستند که دائما به تفرقه اندازی و فتنه گری تلاش می کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انتخابات آتی خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال آینده، سال انتخابات است. از هم اکنون نیز عوامل آن آنها، گروههای منحرف و فتنه گر در صدد هستند تا در مجلس خبرگان نفوذی مزاحم بفرستند.

ادامچیان گفت: آنها می‌خواهند در مجلس خبرگان چند آدم مزاحم با بهانه اینکه آن افراد چهره جدید و جوان هستند بفرستند و همچنین در انتخابات مجلس نیز در بسیاری از گروهها و جریانهای مختلف تنش هایی بوجود آمده است.

وی با اشاره به انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری گفت: برخی افراد می‌‌خواهند خودشان را به دولت و رئیس جمهور بچسبانند در حالی که نامزد آنها در انتخابات گذشته عارف بوده و در حالی که متوجه شدند رای کافی را نخواهند داشت. کاندیدای خود را مجبور کردند کناره گیری کند و پس از آن از روحانی حمایت کردند زیرا اگر رای کافی داشتند کاندیدای خود را مجبور نمی کردند کناره گیری کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه هم اکنون برخی از بدنه دولت را چهره های اصلاح طلب تشکیل می دهند گفت: سرکرده های آنها به جای تشکر از روحانی مصاحبه می کنند و می گویند این اقدامات انتظارات ما را برآورده نکرده است و کسانی که در کشور جایگاه و سمت پیدا کرده اند آن افرادی نیستند که ما می خواهیم.

بادامچیان در بخش دیگری از با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5 تصریح کرد: برخی ها تبلیغ می کنند که ایران به خاطر تحریم ها مجبور به مذاکره شده است. لذا بدانند ایران اسلامی با موضع شفاف و روشن در این مذاکرات حضور پیدا کرده  و نیاز اصلی به نتیجه رسیدن این مذاکرات کشورهای غربی و آمریکا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.