شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۵

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به افزایش بیماری کرونا در کشور هشدار داد و گفت: کرونا بیماری عفونی و…

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به افزایش بیماری کرونا در کشور هشدار داد و گفت: کرونا بیماری عفونی و ویروسی است که وزارت بهداشت باید برای کنترل آن مبتلایان را شناسایی و قرنطینه کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، علی کائیدی با هشدار نسبت به افزایش بیماری کرونا در کشور، افزود: بدون‌شک مراقبت برای پیشگیری از بیماریهای عفونی امری مهم و ضروری به نظر می‌رسد بنابراین با توجه به خطرات ناشی از بیماری کرونا باید از گسترش آن جلوگیری شود.

وی به گسترش ارتباطات در جوامع امروزی پرداخت و ادامه داد: در گذشته بیماریهای عفونی به دلیل کاهش ارتباطات در جوامع گسترش چندانی نداشت اما امروزه با توجه به ورود توریسم و گسترش ارتباطات، کنترل بیماری‌های عفونی به کار سختی تبدیل شده است.

کائیدی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کنترل بیماری کرونا مسئولیت سخت و سنگینی بر عهده دارد، تصریح کرد: در هفته اخیر تعداد مبتلایان به این بیماری یک الی دو نفر بود اما اکنون تعداد آنها به حدود 12 نفر افزایش پیدا کرده است تا جایی که حتی موارد فوتی نیز در کشور از طریق ابتلا به این بیماری شاهد بودیم.

عو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه کرونا بیماری عفونی و ویروسی است و از راه تنفس فرد را درگیر می‌کند، تاکید کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید اقدامات ضربتی برای جلوگیری و گسترش این بیماری به عهده گیرد به گونه‌ای که حتی موارد مشکوک به این بیماری را شناسایی کرده و قرنطینه کند.

وی یادآور شد: باید این واقعیت را پذیرفت که اگر بیماری کرونا در شهرهای بزرگی مانند تهران، اصفهان یا شیراز گسترش یابد کنترل آن بسیار سخت‌تر خواهد بود و کشور را با بحران جدی مواجه می‌کند.

کائیدی فت: با توجه به انجام اقدامات ضروری برای کنترل بیماری کرونا، مردم نیز موظف هستند تا با رعایت بهداشت عمومی درصدد کنترل این بیماری در کشور برآیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.