دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۵:۵۰

سلامت نیوز: کاووسی تورم، قرمزی و خارش را از جمله عوارض استفاده از مواد مورد استفاده غیراستاندارد در بوتاکس عنوان کرد و افزود:…

سلامت نیوز: کاووسی تورم، قرمزی و خارش را از جمله عوارض استفاده از مواد مورد استفاده غیراستاندارد در بوتاکس عنوان کرد و افزود: علائمی مانند کاهش فشار خون، سرگیجه و … از دیگر عوارض استفاده از بوتاکس‌های غیراستاندارد است.

یک متخصص پوست، مو و زیبایی به شهروندان توصیه کرد: تزریق بوتاکس را حتما زیر نظر کارشناسان و متخصصان انجام دهند.

دکتر حسین کاووسی در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه کیفیت مواد مورد استفاده در بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: استاندارد نبودن مواد مورد استفاده در بوتاکس می‌تواند مشکلات زیادی را برای فرد بوجود آورد.

وی افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته بوتاکس‌های غیراستاندارد که در دوزهای نامشخص عرضه می‌شوند، ممکن است مواد موثر موجود در آن‌ها کمتر یا بیشتر از حد مورد نیاز باشد. بر این اساس استفاده از موادی که دوز آنها مشخص نیست، سبب خواهد شد تا در مواردی فرد پاسخ مناسب را دریافت نکند و در موارد دیگری با پاسخ شدید مواجه شود.

کاووسی تورم، قرمزی و خارش را از جمله عوارض استفاده از مواد مورد استفاده غیراستاندارد در بوتاکس عنوان کرد و افزود: علائمی مانند کاهش فشار خون، سرگیجه و … از دیگر عوارض استفاده از بوتاکس‌های غیراستاندارد است.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با تاکید بر اهمیت کیفیت مواد مورد نیاز در بوتاکس، به افراد توصیه کرد: تزریق بوتاکس را حتما زیر نظر کارشناسان و متخصصان پوست انجام دهند؛ چراکه در غیر این صورت با عوارض جانبی زیادی مواجه خواهند شد. تخصص فردی که اقدام به تزریق بوتاکس می‌کند نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و توصیه می‌شود افراد این کار را زیر نظر متخصصان انجام دهند.

کاووسی، بوتاکس را در درمان سردردهای میگرنی و درمان تیک‌های عصبی اثرگذار دانست و گفت: بوتاکس همچنین می‌تواند در درمان تعریق شدید کف دست، پا و زیربغل موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *