یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۹:۱۶

سلامت نیوز: ماجرای وقوع تصادفات ساختگی و کلاهبرداری‌ از شرکت‌های بیمه توسط اعضاي باندي در استان کرمان در روزهای گذشته نقل محافل خبری…

سلامت نیوز: ماجرای وقوع تصادفات ساختگی و کلاهبرداری‌ از شرکت‌های بیمه توسط اعضاي باندي در استان کرمان در روزهای گذشته نقل محافل خبری شد؛ ماجرایی که دادستان عمومي و انقلاب کرمان در تشريح آن می‌گوید: با ارایه گزارش اداره‌کل پزشکي قانوني استان کرمان به اين دادستاني مبني بر مشکوک بودن صدمات برخی مصدومان در سوانح رانندگي و احتمال وقوع تصادف ساختگي براي کلاهبرداري از شرکت‌هاي بيمه، به تحقیق بیشتر در این زمینه پرداختیم و بر همين اساس پرونده‌اي تشکيل و به پليس ارجاع شد.

یدالله موحد در گفت‌وگو با روزنامه حمایت می‌افزاید: خوشبختانه در زمانی کوتاه پس از شناسايي ۴ مظنون و دستگيری آنان، این افراد در تحقيقات پلیسی به عمل ارتکابي خود اقرار کردند. برحسب اعتراف اين افراد،2 نفر رفسنجان و در تکمیل این زنجیره 4 نفر ديگر نيز شناسايي و دستگير شدند.

وی تصریح می‌کند: در این میان فردي مشهور به «دکتر» که احتمال می‌دهیم ساکن کرج است با عوامل اصلي در ارتباط بوده و با حضور در شهرستان‌ها، ضمن بيهوش کردن و مجروح کردن افراد، زمينه را براي ايجاد تصادفات ساختگي فراهم مي‌کرده است.

وی در توضیح جزییات بیشتر ماجرا خاطرنشان می‌کند: طبق اطلاعاتی که در مراحل مختلف تحقیقاتی به دست آوردیم متوجه شدیم این شیوه کلاهبرداری در شهرهایی مانند کرج و تهران نیز اجرا می‌شود. در استان کرمان نیز باندی سه نفره با نیت دریافت دیه از شرکت‌های بیمه با شناسایی خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند در شهرستان‌های زرند، رفسنجان و کرمان به اهداف شوم خود جامه عمل می‌پوشاندند. اعضای باند پس از شناسایی این خانواده‌ها با آنان وارد مذاکره برای همکاری می‌شدند و پس از جلب رضایت،‌ آنها را به شهرستان رفسنجان منتقل می‌کردند.

این مقام قضایی توضیح می‌دهد: در این شهرستان فردی با نام مستعار «دکتر» با بی‌حس کردن قسمت‌های موردنظر از جمله: بینی، دست، پا، لثه و دندان، اقدام به شکستن و کشیدن آنها می‌کند و بلافاصله پس از این اقدام دلخراش فرد مصدوم به یکی از معابر شهری منتقل و در خیابان رها می‌شده تا با ایجاد تصادفی ساختگی با خودروها و موتورسیکلت‌های عبوری به هدف خود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *