جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۳

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ در ادامه رایزنی های دیپلماتیک کشورمان در خصوص تحولات عراق،وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز طی…

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ در ادامه رایزنی های دیپلماتیک کشورمان در خصوص تحولات عراق،وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز طی تماس های تلفنی متعدد با تعدادی از شخصیت های بین المللی و همتایان خود از کشورهای مختلف گفتگو و تبادل نظر نظر کرد.
ظریف در گفتگو با دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن هشدار در مورد ماهیت فرامرزی تروریسم تکفیری بر مسئولیت سازمان ملل بر حمایتهای موثر از دولت و ملت عراق در مقابله با تروریسم تاکید کرد .
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در گفتگو با دبیرکل سازمان همکاری های اسلامی و وزرای خارجه کشورهای ترکیه،قطر و امارات متحده عربی بر ضرورت وحدت اسلامی،اقدام مشترک و هماهنگ در مقابله با تروریستها تاکید کرد.
در این گفتگوها شخصیت ها و مقام های یادشده ضمن تشکر از دکتر ظریف نسبت به تماس برقرار شده و اعلام اشتراک نظر با وزیرخارجه کشورمانمبنی بر خطر فراگیر و جهان شمول تروریسم،دیدگاه های خود را نسبت به مسایل جاری عراق و نحوه کمک به این کشور به منظور پشت سر نهادن شرایط خطیر کنونی بیان کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.