سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۱

خبرگزاری ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر برخورد پلیس با تورها گفت: تورهای گردشگری نباید بستر بروز رفتارهای غیراخلاقی…

خبرگزاری ایسنا: فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر برخورد پلیس با تورها گفت: تورهای گردشگری نباید بستر بروز رفتارهای غیراخلاقی و سوء شوند.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم ظهر امروز در حاشیه مراسم تکریم و معارفه جمعی از روسای پلیس‌های تخصصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر راه‌اندازی گشت‌های برخورد با بدحجابان از سوی انصار حزب‌الله گفت: این موضوع را از شما می‌شنوم و باید پرس‌وجو کنم.

وی در مورد تعامل بسیج و پلیس گفت: با بسیج جلسه‌ای داشته‌ایم چراکه آنها می‌توانند به ما به خصوص در بحث ناهنجاری‌های اجتماعی کمک کنند اما این مساله به معنای برخورد سلبی بسیج نیست چراکه در حوزه آموزش خانواده و… به صورت ایجابی فعالیت می‌کنند که کارگروه مشترکی از سوی معاونت فرهنگی بسیج و معاونت اجتماعی پلیس در راستای آگاه‌سازی خانواده‌ها ایجاد شده است، اما بسیج در کار عملیاتی و سلبی حضور نخواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد طرح دریا نیز با بیان اینکه ناجا یکی از سازمان‌های دخیل در طرح جامع دریا است، گفت: استانداری‌های شهرهای شمالی، وزارت کشور، اورژانس، امداد و نجات و… در اولویت هستند و نیروی انتظامی در بحث تسهیل ترافیک، تأمین امنیت و برخورد با ناهنجاری‌ها در طرح دریا فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امسال طرح دریا با توجه به جلسات برگزار شده، بهتر خواهد بود، شناورهای دریایی و یگان ویژه نیز در حوزه امدادی کمک کننده خواهند بود اما سه وظیفه تسهیل ترافیک، برقراری امنیت و برخورد ناهنجاری، سه وظیفه ناجا است.

احمدی‌مقدم همچنین با بیان اینکه میزان وقوعات جرایم خشن در سال‌های اخیر به صورت متوالی کاهش داشته است، گفت: پس از ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص شد که برخورد با سرقت، اولویت اصلی مردم است به همین دلیل براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته راه‌اندازی قرارگاه سرقت را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه روند رشد سرقت متوقف شد و حتی در خردادماه امسال نسبت به اردیبهشت 93 شاهد کاهش 5 درصدی سرقت در کشور هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد پرونده روستای نظام‌آباد که جمعی از اراذل و اوباش با حمله به خانه افغانه برای آنها مزاحمت ایجاد کردند، گفت: در جریان وضعیت پرونده نیستم.

وی همچنین در مورد وضعیت گردشگری کشور و اظهارات معاون گردشگری مبنی بر برخورد نیروی انتظامی، گفت: براساس قانون صف ابتدایی کنترل برعهده سازمان متولی است و نیروی انتظامی حامی سازمان‌ها است و اگر همه دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند، این مسائل به وجود نمی‌آید، اما تورها نباید بستری برای بروز رفتارهای غیراخلاقی و سوء شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.