شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

ˈهاشم گودرزوند چگینیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احساس مسوولیت مردم در کاهش خسارت های ناشی از بروز…

ˈهاشم گودرزوند چگینیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احساس مسوولیت مردم در کاهش خسارت های ناشی از بروز حریق در عرصه های جنگلی و طبیعی استان حایز اهمیت است.

وی اظهارکرد: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، پیامد خشکسالی و حاصل بی توجهی مردم و بهره برداران به هشدارهای کارشناسان منابع طبیعی است.

گودرزوند چگینی اضافه کرد: همه ساله با شروع فصل گرما، شاهد بروز آتش سوزی های متعدد در عرصه های منابع طبیعی استان هستیم که این حریق ها باعث بروز خسارات جبران ناپذیری به اکوسیستم طبیعی مناطق و از بین رفتن گونه های گیاهی و جانوری می شود.

وی افزود: آتش سوزی در منابع طبیعی یکی از معضلات زیانبار زیست محیطی است که همه آحاد جامعه و بهره برداران باید از بروز چنین فاجعه ای جلوگیری و خسارات وارده به این منابع خدادادی را به حداقل برسانند.

گودرزوند چگینی ادامه داد: عوامل آب و هوایی نقش موثری در حریق های رخ داده در منابع طبیعی داشته و افزایش موج گرما، خشک شدن گیاهان و همچنین خاموش نکردن کامل آتش در سفرهای تفریحی مردم، از جمله عوامل انسانی است که منجر به حریق در جنگلها و مراتع می شود.

گودرزوند چگینی در پایان از شهروندان و مسافران خواست تا در هنگام مشاهده آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی با شماره تلفن 1504 یگان حفاظت از منابع طبیعی تماس و اطلاع رسانی کنند.

استان قزوین دارای 853 هزار و 485 هکتار مرتع، 29 هزار و 150هکتار بیابان و 28 هزار و 157هکتار جنگل است.

7390/ 614: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.