دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۱۲

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق کشور و جنوب تهران…

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق کشور و جنوب تهران در روز دوشنبه خبر داد.

احد وظیفه ایسنا، افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی طی دو روز آینده در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات خزر، ارتفاعات البرز و مرکزی زاگرس و برخی نقاط جنوب شرق رشد ابر، وزش باد، رگبار باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل و روز دوشنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش‌ها شدت بیشتری خواهد داشت و روز سه‌شنبه فقط در برخی نواحی سواحل دریای خزر و در ساعات بعدازظهر جنوب شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور طی دو روز آینده خبر داد و افزود: طی روز آینده در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید و کاهش کیفیت هوا در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، شرق اصفهان، سمنان، قم و مرکزی و جنوب تهران پیش‌بینی می‌شود.

وی به وضعیت جوی هوای تهران نیز اشاره کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز دوشنبه کمی ابری در پاره‌ای نقاط وزش باد در ارتفاعات پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 26 و 40 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین آسمان پایتخت در روز سه‌شنبه کمی ابری در پاره‌ای نقاط وزش باد در ارتفاعات افزایش ابر خواهد داشت که حداقل و حداکثر دما در این روز به 25 و 38 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *