چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۰

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرگرد «علی عباس کسانی» اظهار کرد: بازی های رایانه ای در…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرگرد «علی عباس کسانی» اظهار کرد: بازی های رایانه ای در عصر جدید یکی از سرگرم ترین برنامه ها به خصوص برای کودکان و نوجوانان در طول روز است.

وی ادامه داد: سرگرمی که ساعت ها کودکان و نوجوانان را مقابل صفحه نمایشگر نگه داشته و آنها را از دنیای واقعیت دور کرده و غرق در عالم تخیل می کند و می تواند در کنار محاسن آثار مخرب زیادی به همراه داشته باشد که جبران آنها شاید برای همیشه ناممکن یا سخت باشد.

کسانی افزود: با توجه به اینکه بیشتر بازی های رایانه ای وارداتی و از کشورهای غربی که این بازی ها اهداف خاصی را دنبال می کنند و متأسفانه فعالیت ها و تولید داخلی به خوبی نتوانسته است جایگزین مناسبی برای مقابله با بازی های رایانه ای تولید سایر کشور ها باشد.

این مقام انتظامی در ادامه برنامه به آسیب های بازی های رایانه ای مانند: تقویت حس پرخاشگری، ایجاد روحیه انزواطلبی در کودکان، تنبل شدن ذهن کودکان و نوجوانان، تأثیر منفی بر روابط خانوادگی، افت تحصیلی، اعتیاد به بازی های رایانه ای و مشکلات جسمی اشاره کرد.

کسانی یادآور شد: والدین باید در انتخاب نوع بازی متناسب با سن فرزندان خود دقت داشته و در کنار استفاده از رایانه، فرزندان را به تحرک و ورزش تشویق در فواصل کار با رایانه در مدتی را به حرکت و جابه جایی اختصاص دهند.

سرگرد کسانی گفت: پلیس فتا آماده مقابله با جرایم رایانه ای دارد و از عموم مردم درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را به وب سایت پلیس فتا گزارش دهند. ک/1

7173/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.