پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۶

رئیس‌جمهوری روسیه به اوکراین هشدار داد بهای پیشنهادی از سوی مسکو برای گاز را رد نکند. با این حال دولت کی‌یف این پیشنهاد…

رئیس‌جمهوری روسیه به اوکراین هشدار داد بهای پیشنهادی از سوی مسکو برای گاز را رد نکند. با این حال دولت کی‌یف این پیشنهاد را رد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسکو و کی‌یف طی 5 ساعت مذاکره فشرده در بروکسل نتوانستند بر سر قیمت گاز به توافق برسند و پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشست دولتش در مسکو تاکید کرد: اگر پیشنهاد ما رد شود کاملا اقدامات دیگری را اجرا خواهیم کرد.

پوتین گفت که روسیه پیشنهاد 100 دلار تخفیف به کی‌یف داده اما کی‌یف به عمد با درخواست تخفیف بیشتر مذاکرات را به بن‌بست کشانده است.

ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری روسیه به دولت کشورش دستور داده بود که تخفیف‌های مربوط به فروش گاز به اوکراین را همچون گذشته ادامه دهد.

روسیه اعلام کرده که در نظر دارد قیمت گاز را نظیر آنچه در دوران ریاست جمهوری ویکتور یانوکوویچ به اوکراین ارائه می‌شد به این کشور ارائه دهد.

دولت روسیه همچین گفته است که فروش گاز به اوکراین منوط به این است که کی‌یف بدهی‌های قبلی خود را بپردازد.

در همین حال وزیر انرژی اوکراین پس از ملاقات با همتای روسی خود گفت: کی‌یف نمی‌تواند قراردادی را بپذیرد که به آسانی قابل نفی شدن است.

دولت روسیه اعلام کرده که قیمت پیشنهادی این کشور برای فروش گاز به اوکراین همان قیمتی است که از سوی کی‌یف پیشنهاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.