شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، مجید موحد پیش از ظهر شنبه در نشستی خبری گفت: این جشنواره که ویژه انجمن های علمی سراسر کشور…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید موحد پیش از ظهر شنبه در نشستی خبری گفت: این جشنواره که ویژه انجمن های علمی سراسر کشور است از 28 الی 30 مهرماه در دانشگاه شیراز برگزار می شود.

وی ادامه داد: در راستای سیاست های تمرکز زدایی وزارت علوم برای اولین بار این جشنواره در جایی غیر از تهران، یعنی در شیراز، برگزار می شود.

دبیر جشنواره حرکت بیان کرد: مسئولین و کارشناسان 81 دانشگاه کشور در این جشنواره حضور می یابند و در مجموع تعداد کل شرکت کنندگان 460 نفر است.

موحد همچنین درباره انجمن های علمی دانشجویی توضیح داد: این انجمن ها یک مجموعه علمی پژوهشی هستند که دانشمندان نخبه را در خود جا داده اند و هدف آنها برطرف کردن شکاف بین دانشگاه و صنعت است.

وی ابراز داشت: نمایه سازی آثار، تولیدات و دستاوردهای انجمن های علمی در دانشگاه های دولتی، تعداد بسیاری انجمن علمی دانشجویی در حال فعالیت تحت نظر دانشگاه های پیام نور و جامع علمی کاربردی، مدیریت دانش و منابع اطلاعاتی تولید شده در انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های دولتی و غیردولتی، شناسایی، معرفی و تقدیر از انجمن های علمی دانشجویی برگزیده در عرصه های انجمن های علمی آموزشی برگزیده، فعالیت های آموزشی، فعالیت ترویجی، فعالیت پژوهشی و…، شناسایی، معرفی و تقدیر از شرکت ها و موسسات حامی انجمن های علمی، مدیران مخترع پژوهشگر و خیرین برگزیده صنعت و دانشگاه و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور از جمله اهداف این جشنواره هستند.

دبیر جشنواره حرکت با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی که در این جشنواره برپا خواهد بود، گفت: این نمایشگاه دارای 80 غرفه است.

موحد همچنین اظهار کرد: در کنار این جشنواره یکسری برنامه های فرهنگی مانند بازدید از حرم مطهر شاهچراغ، مجموعه سعدیه و حافظیه، و بازدید از باغ ارم از ساعت 17 الی 21 برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: جشنواره شامل کارگاه های آموزشی نظیر کارگاه کنترل خشم و هیجان، کارگاه روش های به کارگیری آموزشهای دانشگاه در صنعت، کارگاه آشنایی با روش های اسانس گیری و عصاره گیری از گیاهان دارویی، کارگاه خلاقیت، کارگاه مدیریت استراتژیک و امنیت اطلاعات در سازمان و کارگاه آموزش مبتنی بر تیم و کارگروهی نیز می شود.

در مراسم اختتامیه انجمن های علمی دانشجویی برتر معرفی می شوند

دبیر اجرایی جشنواره حرکت نیز در این نشست گفت: افتتاحیه این جشنواره سخنران ندارد و افتتاحیه در حقیقت برنامه ای برای آغاز کار غرفه های نمایشگاه محسوب می شود.

صدیقه فروتن افزود: مراسم اصلی روز چهارشنبه صبح است که اختتامیه جشنواره محسوب می شود در آن تمام نتایج بررسی مقایسه انجمن های علمی سراسر کشور اطلاع رسانی می شود که افرادی چون دکتر هاشمی، معاون وزارت علوم، و دکتر میرزایی، مدیرکل فرهنگ وزارت علوم، حضور دارند.

وی گفت: بازدید دانش آموزان از نمایشگاه جشنواره نیز ترتیب داده شده است.

دبیر اجرایی جشنواره حرکت اظهار کرد: در سال گذشته تعداد مقام های دانشگاه شیراز در جشنواره حرکت به اندازه تمام مرکزهای علمی کاربردی کشور بود و امیدواریم امسال نیز دانشگاه شیراز بتواند مقام های خوبی در این جشنواره به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *