شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۸

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: طی سه روز آینده هوای اکثر مناطق استان ابری و با وزش باد همراه خواهد بود. منصور رحمانیان…

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: طی سه روز آینده هوای اکثر مناطق استان ابری و با وزش باد همراه خواهد بود.

منصور رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه البرز با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی هوای مناطق مختلف استان ظرف سه روز آینده صاف تا کمی ابری و با وزش باد همراه خواهد بود.

وی افزود: طی سه روز آینده شاهد کاهش یک تا دو درجه‌ای دما در اکثر شهرستان‌های استان خواهیم بود.

رحمانیان خاطرنشان کرد: امروز شنبه (پنج مهر) ماکزیمم سرعت باد در شهرستان‌های کرج و فردیس هشت متر بر ثانیه و در شهرستان‌های نظرآباد، هشتگرد و طالقان 10 متر بر ثانیه است.

وی ادامه داد: امروز شهرستان کرج در گرم‌ترین ساعت روز دمای 27 درجه بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت دمای 13 درجه بالای صفر را تجربه می‌کند.

این مسئول اضافه کرد: هوای شهرستان طالقان امروز در خنک‌ترین ساعت روز به 9 درجه بالای صفر و در گرم‌ترین زمان به 23 درجه بالای صفر می‌رسد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: دمای سایر شهرستان‌های استان نیزدر گرم‌ترین ساعت روز 24 درجه و در خنک‌ترین ساعت به 13 درجه بالای صفر می‌رسد.

رحمانیان یادآور شد: با ورود به فصل پاییز شاهد تغییرات ناگهانی وضعیت هوا به خصوص در شهرستان‌هایی از استان که ارتفاع بالایی دارند، خواهیم بود و در اکثر این مناطق دما به نسبت گذشته افت خواهد داشت.

وی در پایان گفت: والدین باید با توجه به این امر بیشتر مراقب سلامتی فرزندان و اعضاء سالمند خانواده خود باشند تا این افراد دچار سرماخوردگی نشوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *