چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فرخی ظهر چهارشنبه در کمیته ساماندهی مناطق ویژه اجتماعی افزود: رشد فزاینده جمعیت شهر زنجان و گرانی مسکن…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فرخی ظهر چهارشنبه در کمیته ساماندهی مناطق ویژه اجتماعی افزود: رشد فزاینده جمعیت شهر زنجان و گرانی مسکن مهم‏ترین عامل در بروز حاشیه‎نشینی است.

وی با بیان اینکه سکونتگاه های  غیر رسمی رو به گسترش به عنوان یکی از زمینه های ناپایداری توسعه شهری است ادامه داد: رشد فزاینده جمعیت شهر زنجان به واسطه مرکزیت، ارایه خدمات رفاهی نسبتا مطلوب و گرانی مسکن در داخل شهر زمینه ساز افزایش حاشیه نشینی و اسکان در مناطق غیر رسمی است.

فرخی افزود:  دستگاه‎های خدمات‎رسان و دستگاه‎های حوزه اجتماعی از قبیل شهرداری و بهزیستی موظف‎اند برنامه‌ریزی‎های خود را در راستای ساماندهی این مقوله تدوین کرده و اعتبارات مشخص را پیش‎بینی کنند.

فرماندار شهرستان زنجان  با اشاره به وجود حاشیه نشینی در روستاهای مجاور شهر زنجان  واقع شدن روستای شورجه در داخل بافت شهری زنجان را یادآور شد و  ادامه داد: برخی از روستاهای زنجان همچون دو اسب، پایین کوه و دیزج آباد با معضلات حاشیه نشینی روبرو هستند و این امر در صورت عدم توجه به عنوان یک چالش اساسی مطرح خواهد شد.

فرخی از تشکیل کارگروهی در سطح خصوصی کاهش آسیب‎های مناطق ویژه اجتماعی خبر داد و افزود: در حال حاضر نیازمند اتخاذ تدابیری ویژه برای برون‌رفت از این وضعیت هستیم و نمی توانیم به این مقوله صرفا با نگرش کالبدی بنگریم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.