یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۲

اولین همایش البرز شناسی با حضور اساتید، دانشگاهیان، محققین و پژوهشگران شامگاه روز گذشته(22شهریور)، در حسینیه اعظم برغان برگزار شد . به گزارش…

اولین همایش البرز شناسی با حضور اساتید، دانشگاهیان، محققین و پژوهشگران شامگاه روز گذشته(22شهریور)، در حسینیه اعظم برغان برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ابواالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ در همایش البرزشناسی، گفت: امروزه در جهان اهمیت و ارزش صنعت توریسم بر هیچ کس پوشیده نیست، از این‌رو همواره در کانون توجه مسئولان در سراسر جهان قرارگرفته است و کشور ما نیز از این اصل مستثنی نبوده و همواره متولیان و مسئولان امر در تلاش هستند که این صنعت گسترده و اشتغال‌زا و پردرآمد در کشور رونق داشته باشد.

وی افزود: یکی از بهترین و شایسته‌ ترین کارهای انجام شده مطالعه و شناسایی مناطق گردشگری و از جمله تعیین روستاهای هدف گردشگری است که واقعاً هر یک از روستاهای ساوجبلاغ از این جاذبه برخوردارند.

پالیزگیر با برشمردن آثار تاریخی، فرهنگی روستای برغان، خاطرنشان کرد: ما از سرمایه گذارانی که تمایل دارند در منطقه سرمایه‌گذاری کنند، استقبال می‌کنیم و شرایط لازم را نیز برای آنها مهیا خواهیم کرد.

فرماندار ساوجبلاغ با تأکید بر حفظ بافت سنتی و احیاء بافت قدیم روستای برغان از میراث فرهنگی و گردشگری خواست توجه ویژه به دهستان برغان داشته باشند.

وی با بیان این‌که یکی از شاخصه‌های مهم این روستا آب و هوای بسیار مطلوب و دلپذیرآن است، یادآورشد: همایش یک روزه کفاف پتاسیل و ظرفیت‌های این روستا را ندارد و باید چند روز به صورت تخصصی در مورد آن سخن گفت.

پالیزگیر با اشاره به آثار تاریخی، مسجد برغان، قلعه‌ کش‌کلاه، درخت چنار هزار ساله، بازار برغان، پل برغان، رودخانه و باغات آلو را قسمتی از ظرفیت این روستای بیان کرد.

وی در پایان گفت: برنامه‌های خوبی برای راه روستایی به صورت کمربندی خارج از بافت برغان در نظر گرفته شده و با هماهنگی صورت گرفته قصد اجرای آن را داریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.