جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، همایش بزرگ شیر خوارگان حسینی پیش از ظهر امروز مصادف به ششم محرم الحرام و همزمان با سایر نقاط…

به گزارش خبرنگار مهر، همایش بزرگ شیر خوارگان حسینی پیش از ظهر امروز مصادف به ششم محرم الحرام و همزمان با سایر نقاط کشور و جهان در شهرستانهای تهران نیز با حضور ده ها هزار مادر و نوزاد برگزار شد تا تداعی گر واقعه خونین دشت کربلا در سال 61 هجری قمری باشد و بار دیگر حقانیت شیعه با عدالتخواهی علی اصغر (ع) شش ماهه را به جهانیان ثابت کند.

همایش عظیم شیرخوارگان حسینی از سال 82 به عنوان حرکتی مردمی و برخاسته از سوگ سید و سالار شهیدان مرسوم شد اما تنها پس از گذشت چند سال به فرهنگی عظیم مبدل شده و علاوه بر دو هزار و 500 نقطه ایران اسلامی در 230 نقطه جهان نیز برپا می شود.

رئیس تبلیغات اسلامی بهارستان در حاشیه برگزاری مراسم شیرخوارگام حسینی در این شهرستان اظهار داشت: همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی  امروز بر اساس برنامه ریزی کلی در مصلی  گلستان و نسیم شهر با استقبال بی نظیر زنان عاشورایی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام درخشانی گفت: اعلام صریح پیام مظلومیت امام حسین (ع) و طفل شیرخوار ایشان، حضرت علی اصغر(ع) به جهانیان و آشنایی آنان با نهضت عاشور امرز یک وظیفه همگانی است که باید بتوانیم این حقانیت را به درستی در اذهان و افکار عمومی جهان ثابت کنیم.

وی در ادامه از ویژه برنامه های تبلیغات اسلامی شهرستان در ماه محرم خبر داد و متذکر شد: بر اساس بخشنامه های ابلاغی از سوی سازمان و تدابیر شهرستانی خوشبختانه امسال با همکاری هیئات مذهبی ویژه برنامه هایی برگزار خواهید شد تا در شان بزرگ عاشورائیان حسینی باشد.

همنوایی مادران و شیرخوارگان آبسردی در غم بانو رباب (س)

همایش شیرخوارگان حسینی (ع) در حسینیه مسجد حضرت ولیعصر (عج) شهر آبسرد دماوند نیز برگزار شد و در این مراسم حجت الاسلام مرتضی مداح به وصف گوشه هایی از واقعه ی کربلا پرداخت و اظهار داشت: یکی از درسهای کربلا وفاداری است که زنان باید از رباب(س) همسر امام حسین(ع) بیاموزند که این بانو  از میان تمام همسران گوی سبقت را ربود و در سخت ترین لحظات با صبوری در کنار اباعبدالله (ع) ایستاد.

وی به اهمیت و نقش مادران در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: ارزش نقش و جایگاه مادران در فرزند پروری با هیچ نقش اجتماعی قابل مقایسه نیست، نقش کلیدی مادران در تربیت و اثرگذاری تاریخ نمود پیدا می کند و واقعه کربلا خود گواه این امر است.

در بخشی دیگر این مراسم مادران با به دست گرفتن فرزندان خود و قرائت نذرنامه امام زمان(ع) بار دیگر فرزندان خود را نذر قیام امام زمان (عج) کردند، خواندن روضه، نوحه سرایی و لالایی در سوگ و عزای علی اصغر(ع) کوچکترین سرباز که باخون خود سند بزرگ رسوایی یزیدیان را امضا کرد از دیگر بخشهای این مراسم بود.

گفتنی است؛ شهادت حضرت علی اصغر(ع) بدست ناپاک یزیدیان خونخوار در طول تاریخ به عنوان سند جاودان مظلومیت اهل بیت(ع) در کربلا محسوب شود که با نثار جان خویش ظلم و ظالمان را رسوا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *