چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه شهر دهدشت ظهر چهارشنبه در این همایش با تبیین جایگاه رفیع حضرت علی (ع)، گفت: آن حضرت…

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه شهر دهدشت ظهر چهارشنبه در این همایش با تبیین جایگاه رفیع حضرت علی (ع)، گفت: آن حضرت در رفتارهای اجتماعی، رفتارهای شخصی و خانوادگی، رفتارهای سیاسی و عبادی برای همه ما مسلمانان الگو است.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی با بیان اینکه سیره ای که امروزه بر جامعه ما غلبه کرده است علوی نیست، افزود: حرکت هایی که امروزه در جامعه مشاهده می شود با اصول انسانی و علوی و سیره شهدای ما ناسازگار است.

وی عبادت شبانه، خداترسی و خدمت به خلق را از شاخصه های حضرت علی (ع) عنوان کرد و اظهار داشت: شهدا با تأسی به ویژگی‌های حضرت علی(ع) توانستند به این جایگاه رفیع و آسمانی دست یابند.

حسینی شهدا را انسانهای بزرگی دانست که با سیرت علوی تمام وجود خود را در اختیار اسلام و ولایت قرار داده و از بزرگترین سرمایه خود یعنی جانشان گذشتند.

وی با اشاره به جایگاه والای پدر در فرهنگ اسلامی، بیان کرد: هیچ چیزی محبوبتر و برتر از فرزند نزد پدر نیست و پدران شهدا بزرگترین سرمایه خود یعنی فرزندانشان را به پیشگاه خدا تقدیم کردند.

امام جمعه شهر دهدشت با بیان اینکه ما مدیون خون شهدا هستیم و در چنین روزهایی باید به پاس ارج نهادن به مقام آنها ادای احترام کنیم، تصریح کرد: این همایش فرصت مغتنمی است تا از پدران شهدا که در تربیت، تعالی و تکامل آن مردان آسمانی نقش داشتند تجلیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این همایش از فرزندان نخبه شاهد و پدران شهدای شهرستان کهگیلویه تجلیل شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.