پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این همایش که روز پنجشنبه درسالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد، رییس این مرکز به تشریح مسائل…

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این همایش که روز پنجشنبه درسالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد، رییس این مرکز به تشریح مسائل مختلف حوزه سلامت و بهداشت روستاییان پرداخت.

دکتر ˈفرهاد بدیعیˈ گفت: باشروع فصل گرما خطر ابتلا به بیماری های روده ای افزایش می یابد که در صورت رعایت مسائل بهداشتی از شیوع آن جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین بااشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، برلزوم رعایت تغذیه صحیح ازسوی روزه داران تاکید کرد و افزود: توجه به کیفیت مواد غذایی و پرهیز از غذاهای فاقد تاریخ مصرف و پروانه بهداشتی و یا تاریخ مصرف گذشته، ضروری است.

دکتر بدیعی اضافه کرد: دهیاران بعنوان مدیران روستا نقش مهمی در افزایش آگاهی مردم در خصوص رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی و نیز نظارت بر مراکز عرضه موادغذایی در این مناطق برعهده دارند.

درپایان این همایش شرکت کنندگان شامل بخشدار مرکزی، دهیاران، اعضای شورای بخش و برخی اعضای شوراهای اسلامی روستایی درآیین بزرگداشت شهدای واقعه 7 تیر در مسجد قائمیه گنبدکاووس حضور یافتند.

بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس دارای 131 روستای با کد شناسایی و 50 نقطه جمعیتی بوده و حدود 160 هزار نفر جمعیت دارد.

/7479/600

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.