پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۲:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اکبر قیامی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌های ماه محرم در بقاع متبرکه اردبیل اضافه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اکبر قیامی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌های ماه محرم در بقاع متبرکه اردبیل اضافه کرد: همایش شیرخوارگان حسینی، بزرگداشت مقام طفل شش ماهه امسال در دو بقعه متبرکه شهرستانهای اردبیل و گرمی برگزار خواهد شد.

به گفته وی این همایش روز جمعه نهم آبانماه مصادف با ششم ماه محرم در بقعه متبرکه امامزاده سیدصدرالدین (ع) اردبیل در ساعت 9.30 و در امامزاده محمد بن محمد حنفیه (ع)  قلعه برزند شهرستان گرمی ساعت 15 اجرا می شود.

مدیرکل اوقاف استان ادامه افزود: علاوه بر این همانند سالهای گذشته مراسم دیگری نیز با همکاری هیئت رزمندگان اسلام استان اردبیل در ساعت 9.3 جمعه در ورزشگاه شش هزار نفری رضازاده اردبیل برگزار خواهد شد.

وی داد: همایش”احلی من العسل” نیز با هدف بزرگداشت مقام حضرت علی اکبر (ع)، با همکاری بسیج دانش آموزی و هیئت رزمندگان اسلام اردبیل روز شنبه 10 آبانماه مصادف با هفتم ماه محرم ساعت 9.30 صبح در حسینیه ثارالله اردبیل برگزار خواهد شد.

قیامی شهادت حضرت علی اصغر (ع) را بهترین تظلم خواهی جبهه حق عنوان کرد و متذکر شد: این تظلم خواهی در راستای قیام جهانی حضرت حجت (عج) است و ما با مراسم و آیین شیرخوارگی در واقع سربازان و یاران آن حضرت را جمع میکنیم.

وی هدف قیام امام حسین (ع) را شناساندن حق و باطل معرفی کرد و یادآور شد: جنگ بین حق و باطل چه بطور آشکار و چه پنهان وجود داشته و دارد. امام حسین(ع) حق و هدفش برهدایت راستین مردم استوار بود و یزید باطل بود و هدفش دیکتاتوری و زر و زور بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *