شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عرب عامری عصر شنبه در گفتگو با رسانه های استان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش شکوفا…

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عرب عامری عصر شنبه در گفتگو با رسانه های استان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش شکوفا کردن توانمندی های استان در رابطه با خدمات فنی و مهندسی ، برطرف کردن مشکلات در خصوص صادرات این خدمات و حضور بیشتر استان در بازارهای هدف خارجی است.

وی تصریح کرد: انجمن خدمات فنی مهندسی استان از اردیبهشت 93 کار خود را در استان آغاز کرد و چهارمین استان کشور بود که این انجمن در آن راه اندازی شد.

وی با بیان این که توسعه خدمات فنی و مهندسی و حضور در بازارهای هدف خارجی از اهداف اصلی ایجاد این انجمن است، گفت: حضور در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، حضور در نمایشگاه نفت و گاز ترکمنستان، برگزاری دوره های آموزشی برای اعضای انجمن با همکاری اتاق بازرگانی و جلسه با تیم های تجاری و بازرگانی که از قزاقستان وارد ایران شده بودند، از جمله اقدامات انجام شده توسط این انجمن تاکنون بود.

عرب عامری افزود: نداشتن رایزنان بازرگانی در برخی کشورها، فعالیت کم برخی رایزنان در کشورهای خارجی و تحریم های کشور موجب شده است ما در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی اقدامات مناسبی طی سال های اخیر نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: نقدینگی شرکت های پیمانکاری استان و حتی کشور طی سال های اخیر بسیار کم شده است و شرکت ها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و اگر بتوانیم بازارهای خارجی هدف را خوب شناسایی کنیم می توانیم با صادر کردن این خدمات بسیاری از مشکلات شرکت های پیمانکاری استان را حل کنیم .

عرب عامری با بیان این که ما به لحاظ همسایگی با کشورهای cis  توسعه خدمات فنی و مهندسی را در استان به صورت ویژه می توانیم داشته باشیم گفت: سال گذشته در استان 31 میلیون دلار صادرات محصولات فلزی و سیمان داشتیم که مرتبط با صادرات خدمات فنی و مهندسی بود.

وی با بیان این که در حوزه ساخت و ساز وصدور خدمات فنی و مهندسی صادرات ما از استان در سال گذشته صفر بوده است، گفت: امیدوار هستیم که با برگزاری این همایش  بتوانیم در سال 94 حداقل صادرات را در سال آینده در این حوزه داشته باشیم.

رئیس انجمن خدمات فنی و مهندسی استان در ادامه افزود: این انجمن که در حدود شش ماه تشکیل شده است، تاکنون 25 عضو گرفته است و در حدود 15 نفر هم متقاضی عضویت در این زمینه هستند ولی سیکل و روند عضو شدن در این انجمن چون طولانی است اعضای زیادی ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *