یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر دفتر مدیریت مصرف برق وزارت نیرو در این همایش در سخنانی از مدیریت مصرف برق به عنوان یکی…

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر دفتر مدیریت مصرف برق وزارت نیرو در این همایش در سخنانی از مدیریت مصرف برق به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: تحقق این امر نیازمند مشارکت و همکاری مشترکان و مسوولان است.

ˈعلیرضا احمدی یزدیˈ افزود:با بهینه سازی مصرف می توان جلوی تحریم های مختلف را گرفت.

وی افزود:از سال 57 تاکنون تولید انرژی برق در کشور 10 برابر شده این درحالی است که جمعیت کشور دوبرابر شده و مشترکان برق نیز 9 برابر افزایش یافته است.

این کارشناس وزارت نیرو تعداد کل مشترکان برق کشور را 30 میلیون مشترک اعلام کرد و اظهار داشت:از این تعداد حدود 24 میلیون مشترک خانگی است ضمن اینکه 31.2 درصد مصرف کل برق مربوط به میزان مصرف مشترکان خانگی است و 35درصد نیز مربوط به مشترکان صنعتی است.

احمدی یزدی اظهار داشت:بیشترین روز مصرف برق در کشور در سال گذشته 46 هزار مگاوات بوده است واین درحالی است که نیروگاه بوشهر تنها یک نیروگاه یکهزار مگاواتی است.

احمدی یزدی افزود:در سال گذشته 257 هزار میلیون کیلو وات ساعت انرژی برق در کشور تولید شده است.

وی با اشاره به تغییرات آب وهوایی کره زمین تا سال 2100 گفت:طبق نقشه های هواشناسی و پیش بینی های انجام شده در طول 300 سال گذشته تابستان امسال ( 1393 ) گرمترین تابستان خواهد بود که نسبت به سالهای گذشته پنج درجه گرمتر خواهد شد لذا مدیریت مصرف باید جدی گرفته شود.

این کارشناس وزارت نیرو با اشاره به عوامل زیستی دنیا و میزان CO2 فراوان ایجاد شده گفت:هر دو ثانیه یک جنگل به مساحت یک زمین فوتبال در دنیا آتش می گیرد این درحالی است که هر درخت 10 ساله در سال حدود 24 کیلوگرم دی اکسیدکربن را به اکسیژن تبدیل می کند.

محسن نمازی فر مدیر توزیع برق دزفول نیز در این همایش گفت:در حالیکه تا سال 1347 در شهرستان دزفول 18 هزار خانوار از نعمت برق برخوردار بودند تنها در مدت دو سال گذشته هجده هزار مشترک جدید به مشترکان برق دزفول افزوده شد.

وی تعداد مشترکان برق دزفول را 125 هزار مشترک عنوان کرد.

حدود 131 سال پیش برق توسط ادیسون اختراع شده و 109 سال پیش به طور رسمی مولدهای الکتریکی در ایران مورد بهره برداری قرار گرفت.ک/2

7278/648

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.