چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، عمران خودآموز ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری همایش هایی در سطح ملی با حضور مسئولان کشوری…

به گزارش خبرنگار مهر، عمران خودآموز ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری همایش هایی در سطح ملی با حضور مسئولان کشوری برای مفاخر استان ایلام در دستور کار این نهاد قرار دارد و به زودی نیز همایش مانگ و مانشت به منظور معرفی دو شاعر و از مفاخر استان شکه و خان منصور برگزار می شود.

وی بیان داشت: در همایش مسئولان کشوری و استانی زیادی در طی دو روز در 27 و 28 مهرماه در شهرهای ایوان و ایلام برگزار می شود که نقش مهمی در معرفی این مفاخر حوزه شعر ایلام دارند.

این مسئول بیان داشت: این دو شاعر استان ایلام در گذشته های بسیار دور نقش مهمی در ترویج شعر در استان داشته اند و مهمتر از آن اینکه سبک شعری این دو شاعر بسیار نادر و مهم است.

وی بیان داشت: سبک شعری این دو شاعر به این گونه بوده خان منصور مصرع اول و شاکه مصرع دوم را می سراید.

خودآموز عنوان کرد: شاکه و خان منصور دو شاعر برجسته و تاثیر گذار در حوزه فرهنگ استان ایلام بوده اند که قطعا برگزاری چنین همایش هایی در سطح ملی برای معرفی استان و مفاخر استان ضروری است.

وی افزود: ارائه چکیده مقالات برگزیده، سخنرانی علمی، شعرخوانی، قصه‌گویی از مهمترین محورهای همایش مانگ و مانشت در استان ایلام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.