چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۱

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این همایش نقش اجرای مؤثر مقررات در تامین ایمنی و الزامات و چالشهای فراروی اجرای مقررات ایمنی…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این همایش نقش اجرای مؤثر مقررات در تامین ایمنی و الزامات و چالشهای فراروی اجرای مقررات ایمنی دریانوردی توسط کارشناسان و دست اندرکاران حوزه صنعت حمل و نقل دریایی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این همایش دو روزه ضروریات، الزامات و چالشهای فراروی اشتغال نیروی انسانی دریانورد، نقش بنادر و حمل و نقل دریایی در توسعه دریا محور و چالشهای فراروی بنادر کانتینری ایران مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی راهکارهای توسعه بنادر جمهوری اسلامی ایران در نظام اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره وری با توجه به ظرفیت تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری با استفاده از شبیه سازی از محورهای برگزاری این همایش بود.

همچنین در این همایش مشکلات، نیازها و چالش های پژوهشی صنایع دریایی و راهکارهای بازسازی ذخایر آبزیان و نقش آن در حفظ محیط زیست دریایی و بهره برداری پایدار از منابع آبزی دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان توسط کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ضرورت های تدوین برنامه راهبردی توسعه صید فراساحلی و طرح نحوه اجرای الزامات کنوانسیون جامع کاردریایی(MLC 2006) در ایران، چالشها و مشکلات پیش رو در اجرایی کردن الزامات آن توسط فعالان عرصه دریانوردی کشور از دیگر محورهای این همایش بود.

بیست و دومین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور روزهای سوم و چهارم تریماه سال جاری در تهران برگزارشد.

اقتصام(3)1108**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.