سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، همایش هیئت های مذهبی، شامگاه دوشنبه در موسسه خیریه و هیئت مذهبی ابوفاضل لامرد برگزار شد. معاون سازمان تبلیغات…

به گزارش خبرنگار مهر، همایش هیئت های مذهبی، شامگاه دوشنبه در موسسه خیریه و هیئت مذهبی ابوفاضل لامرد برگزار شد.

معاون سازمان تبلیغات استان فارس در همایش با برشمردن فضیلت ماه های رجب، شعبان و رمضان، این ماه ها را ماه نیایش دانست و در ادامه با تشریح جایگاه انسان در خلقت، گفت: بهترین و منظم ترین قوانین و مبانی در امر تعلیم انسان برگرفته از قرآن و سخنان پیامبر(ص) و امامان معصوم است.

حجت الاسلام محسن دانش خطاب به هیئات مذهبی گفت: باید با توجه به نیاز جامعه عمل کنید چرا که شرایط کنونی عوض شده و تهاجم فرهنگی با رخنه در خانواده قصد فروپاشی آن را دارد.

در ادامه همایش حجت الاسلام نصرت الله احسان فر رئیس سازمان تبلیغات لامرد، خطاب به هیئت های مذهبی گفت: باید رسالت خویش در خصوص مسئولیت هیئت را بشناسیم و هیئت های مذهبی باید هماهنگ و همراه با اداره تبلیغات اسلامی باشند تا مراسم ها و مناسبت های مذهبی با هماهنگی کامل و بهتر انجام شود و این همایش فرصت مناسب برای تحقق این مهم است.

سپس رئیس شورای هیئت های مذهبی لامرد گزارشی را از نحوه تشکیل و فعالیت هیئت ها ارائه داد و برگزاری تعزیه در این منطقه از قدیم تا کنون را مهمترین عوامل شکل گیری هیئت های مذهبی دانست.

صادقی افزود: تا کنون 84 هیئت ثبت شده و حدود 60 هیئت نیز در حال ثبت هستند که تعداد 11 هیئت ویژه خواهران است و در آینده نزدیک نیز هیئت دانش آموزی تشکیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: 12 هیئت به صورت فعال عمل می کنند و تمامی مناسبات را پوشش می دهند و توسط گروه های مردمی حمایت و پشتیبانی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.