پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۱۰

این همایش به مناسبت هفته سلامت و با شعار ˈیک عمر سلامت ، با خودمراقبتیˈ از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی…

این همایش به مناسبت هفته سلامت و با شعار ˈیک عمر سلامت ، با خودمراقبتیˈ از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در پارک قدس رشت برگزار شد.

در این همایش جمعی از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان و مردم به پیاده روی و ورزش صبحگاهی پرداختند.

مسوول تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت : ترویج پرداختن به امر مهم ورزش و تحرک بدنی و ایجاد روحیه بانشاط و شاداب بین پرسنل این دانشگاه، از اهداف برگزاری این همایش است.

ˈرضا نظریˈ روز پنجشنبه در حاشیه همایش پیاده روی و ورزش صبحگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پارک قدس رشت افزود: در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان هر سال برای برگزاری همایش پیاده روی ، کوهنوردی و گل گشت ˈپیاده روی و ورزش در جنگل هاˈ اقدام می شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه افراد به ورزش و تحرک بدنی اظهار کرد : انجام حرکات مختلف ورزشی و پیاده روی ، نوعی خودمراقبتی است که در پیشگیری از بیماری ها نقش مهمی دارد.

مسوول تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد : ورزش علاوه بر سلامت جسم و جان بر سلامت روانی افراد نیز نقش موثری دارد بنابراین همه ما بایستی در ترویج فرهنگ ورزش در جامعه تلاش کنیم.

توانمند سازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی ، عموم مردم نیازمند خود مراقبتی ، خانواده خاستگاه خود مراقبتی ، رسانه ها مروجان خود مراقبتی ، نهادها و پایگاه های مردمی کانون های خود مراقبتی ، تیم سلامت مربیان خود مراقبتی و سیاستگذاران و مدیران اجرایی حامیان خود مراقبتی روز شمار هفته سلامت است .

اول تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامگذاری شده است .

ˈیک عمر سلامت ، با خود مراقبتیˈ شعار امسال هفته سلامت است.ک/3.

7286/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.