چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان سه شنبه در این همایش نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری…

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان سه شنبه در این همایش نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را یادآور شد و گفت: برنامه ریزی درست، مدیریت جهادی و عزم ملی برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر لازم است.

ˈ سید محمد مولویˈ افزود: امروزه در تمام جوامع، اعتیاد به مواد مخدر یک نوع بیماری شناخته شده و همه افراد و خانوادها در راستای پیشگیری از این بیماری تلاش می کنند.

رییس اداره بهزیستی آبادان نیز برنامه های پیشگیرانه را بهترین راهکار برای مبارزه با اعتیاد عنوان کرد و گفت: تمام دستگاه های اجرایی و مردم برای مبارزه با اعتیاد باید بسیج شوند.

ˈجلیل مختارˈ افزود: یکهزار و 774 معتاد در یکسال گذشته در مراکز درمان سوء مصرف موادمخدر آبادان درمان شدند.

وی اظهار کرد: 462 بیمار در مراکز بهبودی درمان و 237 بیمار از خدمات سرپناه شبانه معتادین (شلتر) بهره مند شدند.

وی با اشاره به زیرپوشش رفتن 372 بیمار در مرکز گذری اداره بهزیستی آبادان اظهار کرد: 141 نفر از یاری برگ مراکز سرپایی و 30 نفر از یاری برگ مراکز میان مدت استفاده کردند.

رییس اداره بهزیستی آبادان افزود: طی یکسال گذشته یک میلیارد و 180 میلیون و 150 هزار ریال در بخش درمان اعتیاد و کاهش آسیب ها هزینه شده است.

وی گفت: پذیرش بیماران سم زادیی شده در مراکز مجاز سازمان بهزیستی و بهداشت و درمان ترخیص شده از زندان ها از دیگر خدمات اداره بهزیستی می باشند.

وی تامین فضای فیزیکی و تجهیزات مناسب برای انجام تمام فعالیت های مرکز را یادآور شد و اظهار کرد: اکنون 30 تخت برای پذیرش 30 نفر در مرکز وجود دارد.

مختار از افراد خیر و انسان دوست آبادانی خواست از مساعدت و کمک مالی به مراکز ترک اعتیاد این شهرستان دریغ نکنند.

پخش نماهنگ و اجرای سرود گل های بی صدا توسط دانش آموزان مددجو با موضوع مواد مخدر و آسیب های آن در جامعه از دیگر برنامه های این همایش بود.

مددکاران ودرمانگران واحد پیشگیری اداره بهزیستی آبادان در این آیین تجلیل شدند.ک/2

7103/7279

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.