یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس اداره بهزیستی آبادان در این همایش گفت: با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، مواد مخدر صنعتی دامن گیر…

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس اداره بهزیستی آبادان در این همایش گفت: با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، مواد مخدر صنعتی دامن گیر اقشار مختلف جامعه بویژه نوجوانان و جوانان شده است.

ˈ جلیل مختار ˈ اضافه کرد: مواد مخدر صنعتی آثار مخرب بیشتر روحی و روانی نسبت به مواد مخدر سنتی بر جای می گذارند.

وی یکی از دلایل وفور فرزندان طلاق را سوق یافتن جامعه به مواد مخدر دانست و گفت: بسیاری از زندگی ها، تحت تاثیر این مواد به تباهی کشیده شده است.

رییس اداره بهزیستی آبادان بر لزوم مبارزه همگانی با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: نباید در مبارزه با مواد مخدر به صورت جزیره ای عمل کرد.

وی برگزاری همایش پیشگیری از مواد مخدر را نتیجه همگرایی دستگاه های اجرایی آبادان در مبارزه با مواد مخدر خواند و اظهار کرد: این همایش در راستای طرح های اجتماع محور بهزیستی است که در ادارات و مهدهای کودک و مدارس اجرا می شوند.

عضو مرکزمشاوره شرکت پالایش نفت آبادان نیز در این همایش گفت: آموزش و پرورش می تواند پل آموزشی برای دانش آموزان و خانوادها باشد.

ˈ فریبا زرگر شیرازی ˈ افزود: خانواده ها باید مهارت نه گفتن را به فرزندان آموزش دهند.

وی اظهار کرد: نمونه بارز روی آوردن فرزند خانواده به مواد مخدر تبعیض قائل شدن خانواده بین فرزندان است.

وی افزود: بهترین راه پیشگیری از مواد مخدر آموزش مهارتهای فرزند پروری به خانوادها و آگاهی دادن به کودکان ونوجوانان از دوره پیش دبستانی است.ک/2

7279/7103

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.