سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۶

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از امضای تفاهم نامه معرفی همدان به عنوان نخستین پایلوت شهر سبز (شهر پایلوت) ایران خبر داد….

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از امضای تفاهم نامه معرفی همدان به عنوان نخستین پایلوت شهر سبز (شهر پایلوت) ایران خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، “قربانعلی محمدپور” با اعلام این خبر، اظهار کرد: این تفاهم نامه به امضای سیدمحمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست و رضا میرزایی رئیس شورای شهر همدان رسیده است.

وی ادامه داد: اعضای مجمع جهانی شهرهای اسلامی پس از برگزاری همایشی در نهم شهریورماه سال 92 در شهر قزوین با حضور 23 کشور از 58 کشور اسلامی مصمم شدند تا با انتخاب دو شهر از میان شهرهای کشورهای اسلامی به عنوان شهر پایدار(شهر سبز) اقدام به تسری نگاه مدیریت توسعه‌ای مبتنی بر حفظ محیط زیست کنند. از اینرو اعضای دبیرخانه مجمع جهانی شهرهای اسلامی به تازگی شهر همدان را به عنوان نخستین شهر سبز پایدار انتخاب کرده‌اند.

محمدپور تصریح کرد: همکاری در زمینه معرفی شهر همدان به عنوان شهر سبز پایدار کشور در قالب یک طرح پایلوت با پیروی از اصول توسعه پایدار و اشاعه نتایج حاصل از اجرای این طرح به سایر شهرهای کشور، همکاری در راستای ایجاد دبیرخانه شهر سبز پایدار در شهرداری همدان و همکاری در اجرای دوره‌ها و کارگاه های آموزش تخصصی و کاربردی مشترک در تمام زمینه‌های مرتبط با طرح از جمله مفاد این تفاهم نامه به شمار می آید.

وی ادامه داد: گسترش همکاری علمی و پژوهشی در زمینه تعریف شاخه‌های شهر سبز و بررسی چگونگی اجرا و پیاده سازی آن، همکاری در خصوص چگونگی به حداقل رساندن اثرات سوء زیست محیطی ناشی از امور مرتبط با مدیریت شهری مانند حمل و نقل، مصرف انرژی، آلودگی هوا، صدا، آب و خاک و پسماندهای خانگی و همکاری در ترویج و گسترش به کارگیری انرژی‌های تجدید پذیر در اماکن عمومی شهر همدان از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *